Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA HANI

POMOC DLA HANI

 

 

ENGLISH VERSION—> LINK

 

Cześć, mam na imię Hania.
Urodziłam się w 2018 r. jako zdrowa, silna i duża dziewczynka. Rodzice i siostra bardzo na mnie czekali i oni są moim największym szczęściem i miłością. Kiedy miałam 5 miesięcy zaczęły męczyć mnie delikatne i bardzo subtelne „tiki”, które bardzo zaniepokoiły moją mamę. Po pierwszych badaniach okazało się, że wyniki niestety nie są dobre. Mój świat był jeszcze wtedy taki jak wcześniej, ale moim rodzicom runął i rozsypał się na kawałki. Oni są moimi bohaterami, walczą każdego dnia na równi ze mną, a moja siostra jest moim największym wsparciem.

Moje „tiki” okazały się napadami padaczkowymi. Nie do końca to rozumiem ale wiem, że to trudny przeciwnik, który bardzo zaburza mój rozwój. Codziennie ćwiczę ile mogę. Mówią, że upadam milion razy a i tak podnoszę się kolejny raz z zacięciem na twarzy. Potrzebuję opieki wielu terapeutów (neurologopedy, rehabilitantów, psychologa, terapii integracji sensorycznej i innych). Korzystam z turnusów rehabilitacyjnych oraz różnych wspomagających sprzętów.

Moja choroba nie jest do końca zdiagnozowana więc przeszłam już wiele różnych kosztownych badań (genetycznych, metabolicznych) i cały czas potrzebuje kolejnych. Jestem na specjalnej diecie, bo leki które brałam bardzo mnie wyciszały i dopiero po ich odstawieniu mój rozwój powoli ruszył do przodu. Umiem już nawet postawić parę kroków, co zawsze wiąże się z głośnymi okrzykami i radością moich bohaterów. Oni cały czas czekają na moje pierwsze słowa. No więc ćwiczę uparcie choć nie zawsze mam ochotę i siłę, szczególnie kiedy choroba nie odpuszcza i przychodzą trudne dni. Mama mówi, że jestem bardzo uparta, nawet bardziej niż moja starsza siostra, a to dla mnie dziwne. Ja myślę, że uparci to są moi rodzice, to oni „uparcie” zapewniają mi te wszystkie terapie. Do tej pory radzili sobie sami, niestety koszty cały czas rosną.
Chcielibyśmy wszyscy razem poprosić Was o wsparcie. Nawet ten najmniejszy gest to dla mnie szansa na kolejne kroki naprzód w moim rozwoju, a dla moich rodziców ogromne wsparcie i jedno zmartwienie mniej. Dziękujemy.

 

Pomóc Hani można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3196 pomoc dla Hani Gumnej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Hania:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3196 Help for Hania Gumna

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Hani:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3196 pomoc dla Hani Gumnej

 

Hani można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...