Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

Ambasador Fundacji

Ambasador Fundacji

PAN RYSZARD REMBISZEWSKI – AMBASADOREM NASZEJ FUNDACJI

IMG_2966Chcielibyśmy z serca podziękować panu RYSZARDOWI REMBISZEWSKIEMU, że został AMBASADOREM NASZEJ FUNDACJI. Wielki człowiek, znany z wieloletniej pracy w telewizji, pomaga w leczeniu i ratowaniu życia dzieci naszej Fundacji. Jest z nami na każdej imprezie, prowadzi nasze koncerty. Jego niesamowity ciepły głos dodaje otuchy, wsparcia i nadziei dla maluszków, które walczą z okrutnym losem, chorobą i biedą.

Panie Ryszardzie to dla nas zaszczyt, że jest Pan z nami. Dziękujemy za każde słowo, gest i za to, że sprawia Pan, że dzieje się magia – radość i uśmiech rozświetla twarz dziecka, w którego oczach tak często były łzy…

Ryszard Rembiszewski – polski aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer i lektor. Członek Związku Artystów Scen Polskich, wiceprzewodniczący Sekcji Estrady. Pracę artystyczną rozpoczął od Polskiego Radia, gdzie pracował jako spiker. Następnie trafił do telewizji, gdzie był lektorem programów publicystycznych i kulturalnych. Na popularności zyskał jako prowadzący telewizyjny Koncert życzeń na przełomie lat 80. i 90. XX w. W latach 90. XX w. był także lektorem programu pierwszego Telewizji Polskiej oraz prezenterem Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego, Magazynu Muzycznego Rezonans oraz teleturnieju Start. W 1991 roku komentował pierwszą dla polskich widzów transmisję na żywo z Konkursu Piosenki Eurowizji. Największą popularność zyskał jako prowadzący program Studio Lotto, które prowadził w latach 1983–2008. Dzięki tej roli zyskał przydomki „Pan Lotto” czy wcześniej „Pan Totolotek”. Od 2013 roku prowadzi audycję Pogodna prognoza kultury w programie Świat się kręci. W marcu 2014 roku został oficjalnym ambasadorem firmy Lottoland.421634_591591647540651_1386969153_n__1_

Ryszard Rembiszewski jako gość wystąpił też w wielu programach telewizyjnych i radiowych. W swojej działalności artystycznej prowadził także wiele festiwali, gal, czy wyborów Miss, np. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal Kultury Żydowskiej, Miss Polski, Miss Polonia International w Wiedniu, koncerty w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS pod patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, gale dla Rotary Club i Lions Club oraz wiele koncertów charytatywnych.
Brał udział w jubileuszu Ireny Kwiatkowskiej – „Ostry dyżur poetycki” w Teatrze Narodowym, wieczorach poetyckich poświęconych Janowi Pawłowi II oraz w spektaklu teatralnym „Pamiętajmy o Katyniu” w Teatrze Roma, a także występował w kabarecie „Filip z konopi”.Jako lektor nagrał także multimedialną książkę kucharską pt. ”Kuchnia polska – najlepsze przepisy”. Znany jest również z wielu reklam zarówno radiowych, jak i telewizyjnych związanych m.in. z grami liczbowymi, loteriami, ubezpieczeniami oraz finansami.

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...