Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANA CÓRECZKA ZUZIA WALCZY Z BIAŁACZKĄ

UKOCHANA CÓRECZKA ZUZIA WALCZY Z BIAŁACZKĄ

 

Nasza wspaniała córeczka Zuzia nie ma jeszcze 4 lat. Niestety w ostatnim czasie więcej niż w domu przebywamy  na oddziale onkologii w Warszawie w Szpitalu Żwirki i Wigury. Jest to w obecnej chwili nasz drugi dom…

Zuzia od zawsze była wesołą, pogodną dziewczynką z chęcią do poznawania wszystkiego i wszystkich. W maju tego roku wszystko się zmieniło…  Złapaliśmy  rotawirusa. Niewinny wirus nie odpuszczał. Temperatura utrzymywała się ponad 3 tygodnie. Do tego wszystkiego doszły infekcje dróg oddechowych i zapalenie stawu biodrowego. Zuzia odczuwała ból przy każdym kroku…, przestała chodzić, dostała kolejne antybiotyki,  szereg leków, które nie pomagały. Stan pogarszał się z każdym dniem. Blada , wykończona z licznymi wybroczynami i siniakami trafiła na Szpital w Płońsku.

Po pierwszych badaniach już wiedzieliśmy że jest źle. Dzięki szybkiej reakcji lekarza z Płońskiego Szpitala już następnego dnia zostaliśmy przewiezieni do Warszawskiego Szpitala.  Kolejny dzień to szereg badan  i niepewności… 16 Maja 2022r dostaliśmy diagnozę… OSTRA BIALACZKA LIMFOBLASTYCZNA… szpik zajęty w 91%… informacja załamała nas jak i wszystkich pewnie rodziców w takiej chwili… Nasza walka o życie Zuzi właśnie się zaczęła..

Od maja mamy ogromna ilość wlewów  chemioterapii, co powoduje spadki parametrów, więc co chwile ma toczona krew bądź płytki.  Przyjmuje mnóstwo leków miedzy innymi sterydy, które zmieniają jej wygląd jak i nastawienie czy humor. W drugim tygodniu leczenia mieliśmy założony browiak, co w małym  stopniu umili nam przyjmowanie chemii. Nakłucia lędźwiowe i biopsje to dla naszego dziecka chleb powszedni… Przed nami 4 bloki chemii, które potrwają minimum 8-9 miesięcy a później podtrzymanie minimum półtorej roku, które polega na braniu chemii doustnej .

Zuzia jest wspaniałą, wesołą i bardzo pozytywną dziewczynką.  Na oddziale zaklimatyzowała się bardzo szybko a to wszystko za sprawa wspaniałych lekarzy i pielęgniarek . Nie ma tam Panow i Pań , dla Zuzi wszyscy to ciocie i wujkowie.

Zuzia niestety przez chorobę ma zaraz kontaktu z innymi ludźmi ze względu na ryzyko przeniesienia wszelkiego rodzaju chorób czy wirusów, dlatego nie ma kontaktu z rówieśnikami wiec jedyne koleżanki i koledzy to Ci z oddziału. Zuzia od początku choroby nie widuje się także z dziadkami, ciociami ani rodzeństwem ciotecznym. Nasza rodzina również jest rozdzielona… Zuzia ma małą siostrzyczkę Tosię, która w dniu diagnozy miała zaledwie 10 miesięcy.  Tosia nagle na kilka miesięcy straciła siostrę ale i mamę. Jesteśmy z Zuzia tygodniami na oddziale, ta rozłąka jest trudna dla każdego. Nasza rodzina została po prostu chwilowo rozdzielona..  Każdy powrót do domu to radość ale i strach o stan zdrowia Zuzi. Po powrocie do domu nie chce wracać do szpitala, ciężko jej zrozumieć czemu ta walka jest tak nierówna i długa. Jest osłabiona, kondycja jej się pogorszyła i ma problemy czasami z chodzeniem, ale wierzymy ze wszystko wróci do normy.

Wytłumaczyliśmy jej że ta choroba to Robaczek Białaczek , który zagnieździł się w jej ciałku i nie chce wyjść. Doskonale wie ze uda się go wypędzić poprzez leki czy kolejne wlewy ,,śmiesznych kolorowych  woreczków” z chemia.

Niestety mamy świadomość ze 4 urodziny Naszej Zuzi  i Święta Bożego Narodzenia raczej spędzimy na oddziale ale liczmy ze kolejne będą już w pełnym gronie naszej rodziny.

Nasza Córeczka ma silną wole walki i na pewno wygra, w końcu czeka na jej zdjęcie miejsce na korytarzu dla ZWYCIĘZCÓW! Pokonamy tego Robaka .

Uzyskana pomoc finansowa będzie przekazana na leczenie Zuzi.

POZDRAWIAMY RODZICE ZUZI

 

Pomóc Zuzi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3394 pomoc dla Zuzi Rozmanowskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Zuzia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3394 Help for Zuzia Rozmanowska

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Zuzi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3394 pomoc dla Zuzi Rozmanowskiej

 

Zuzi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...