Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NIEREFUNDOWANY LEK JEDYNĄ MOJĄ SZANSĄ W WALCE Z RAKIEM

NIEREFUNDOWANY LEK JEDYNĄ MOJĄ SZANSĄ W WALCE Z RAKIEM

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Zbigniew odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Zbigniewa:

Moja historia rozpoczyna się od diagnozy postawionej w marcu 2012 r. Nowotwór prostaty. Miałem wówczas 63 lata i ogromny apetyt na życie, który dzisiaj – po 10 letniej walce z tą chorobą nie jest już taki sam. Dziesięć lat leczenia nowotworu wszystkimi dostępnymi metodami (leczenie hormonalne, radioterapia, chemioterapia, leczenie izotopowe) zmieniły moje życie. Pierwotnie wydawało się, że usunięcie guza rozwiąże problem. Niestety, nie było to możliwe stąd wieloletnie, wyczerpujące i wyniszczające organizm leczenie. Gdy dowiedziałem się, że nowotwór zaatakował mój organizm byłem chory na cukrzycę.

Nie poddałem się. Podjąłem walkę. Długotrwałą, trudną i bolesną. Wieloletnie leczenie obydwu chorób doprowadziło mój organizm do wycieńczenia.

W 2018 r.  Przeszedłem udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu. Nie poddawałem się nadal. Wciąż chciałem doświadczać życia we wszystkich barwach. Niestety,  nie jest to łatwe a czasem wręcz niemożliwe. Posiadam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Od wielu miesięcy borykam się z anemią. Gdy pojawiły się ogniska przerzutów do kości zacząłem mieć problemy z chodzeniem, pełnym zakresem ruchów rąk a co za tym idzie problemy z funkcjonowaniem w życiu codziennym. Od wielu miesięcy ból towarzyszy mi nieustannie.

W toku leczenia nowotworu zastosowano u mnie lek arbiteroni. W marcu i czerwcu 2022 r.  leczenie izotopem  samar-153. W sierpniu dowiedziałem się, że kolejna dawka izotopu nie może być podana z uwagi na osłabiony organizm i słabe wyniki badań. Zaproponowano leczenie lekiem o nazwie enzalutamid. W moim przypadku refundacja leczenia  tym lekiem nie jest możliwa ponieważ wcześniej zastosowano leczenie lekiem arbiteroni oraz z powodu istniejących przerzutów. Gdyby nie te dwa powody lek mógłby być refundowany tak jak w innych państwach europejskich. Moje życie wyceniono na 14.500 zł (leczenie na dwa miesiące). Jestem emerytem. Dochody moje nie wystarczają na nabycie enzulatamidu z własnych środków.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w postaci przekazania wpłat. Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie.

Pragnę wygrać tę walkę i cieszyć się życiem.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...