Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM

 

Hej, Mam na imię Żaneta Tyszka wiek 34 lata. Pierwsze spotkanie z nowotworem miałam w 2007 roku, kiedy zachorowała moja mama na Raka piersi była to dla Mnie wielka tragedia. W 2018 r przez przypadek wykryto u Mnie guza piersi i okazało się, że to Rak przewodowy naciekający potrójnie ujemny, to był ostatni moment na leczenie, które rozpoczęłam w CO Bydgoszcz, gdzie została wprowadzona chemioterapia adjuwantowa w ilości 16 cykli.

Następnym etapem była operacja usunięcia guza, radioterapia i brachyterapia. W trakcie leczenia nie poddałam się miałam pozytywne myślenie skończyłam Studia Inż. Pomimo karty „Dilo” wiele badań, wizyt konsultacyjnych jak i również leków które pomagały mi w leczeniu musiałam pokrywać z własnych zasobów finansowych. Przez cały okres choroby uzbierała się dosyć pokaźna suma, nawet na same dojazdy do Kliniki jest to już spory koszt. Powikłania po leczeniu utrzymują się do dnia dzisiejszego. Szczęście nie trwało długo w 2020 roku została zdiagnozowana u Mnie mutacja genowa BRCA1. W czerwcu 2021 roku ponownie pojawił się guz w piersi z określeniem wysokiego ryzyka nowotworu. Dalszą diagnostykę rozpoczęłam w C.O w Gdyni Szpital Morski, gdzie również zdecydowałam się na amputację piersi z zastosowaniem protezy, która miała miejsce w sierpniu 2021. Wynik Histopatologiczny wykazał brak komórek nowotworowych w pobranym materiale. Aktualnie nadal mam problem z zagojeniem się ran pooperacyjnych, pojawia się stan zapalny, przetoka, po operacji wystąpiła również martwica.

Od dnia operacji przez prawie 2 miesiące jeździłam co 2-3 dni na kontrolę ok 400 km, w związku z powikłaniami. Koszty przewyższyły moje zdolności finansowe. Konsultacja w innej Klinice potwierdziła moje obawy, że operacja została źle wykonana i należy wykonać operację ponownie z uwagi na nadal sącząca się rana, infekcje, dyskomfort bólowy, upośledzony mięsień klatki który utrudnia funkcjonowanie, pracowanie, niekreślone zmiany podskórne. Koszt operacji został wstępnie oszacowany ok 30-40 tyś zł. Jest to kwota, która pozwoli wrócić do „normalnego” życia. Pomimo tej operacji jeszcze czeka mnie operacja usunięcia Jajników z uwagi na mutację BRCA1.

 

Pomóc Żanecie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3174 pomoc dla Żanety Tyszki

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Zaneta:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3174 Help for Zaneta Tyszka

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Żanety:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3174 pomoc dla Żanety Tyszki

 

Żanecie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...