Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WALKA Z GUZEM MÓZGU O ŻYCIE WOJTKA

WALKA Z GUZEM MÓZGU O ŻYCIE WOJTKA

 

Wojtek to świetny facet, cudowny narzeczony, lojalny przyjaciel, pełny życia i marzeń młody człowiek. Ani on, ani nikt z nas nie spodziewał się więc, że w wieku zaledwie 40 lat jego świat nagle wywróci wiadomość o nowotworze mózgu.

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy po urazie głowy wykonano badanie CT na SOR. Obecność strefy hipotensyjnej lewego płata czołowego zinterpretowano jako starą zmianę niedokrwienną i nie zlecono dalszej diagnostyki. Dziś wiemy, że ta niedokładna diagnoza pozwoliła guzowi dalej rosnać, a nam zabrała cały rok potencjalnego leczenia i rehabilitacji.

Z początkiem nowego roku pojawiły się kolejne problemu zdrowotne, gdy Wojtek nagle stracił wzrok w prawym oku. Diagnoza była jednoznaczna – odwarstwienie siatkówki. W wyniku urazu przeszedł zabieg witrektomii.

Wojtek ledwie zdążył dojść do siebie, gdy okres względnego spokoju nieoczekiwanie przerwał intensywny napad padaczkowy w trakcie snu. Po wykonaniu badania MR, radiolog miał dla nas wiadomość, w którą do dziś nie możemy uwierzyć – Wojtek ma guza mózgu, glejaka wysokozróżnicowanego 2. stopnia o wymiarach 4,5×6,5×6,5 cm.

Szokiem była świadomość, że taka bomba nie została rozpoznana rok wcześniej, a przy naszej nieświadomości guz jedynie rósł w siłę. Kolejnego dnia po diagnozie, Wojtek przeszedł w tryb bojowo-zadaniowy i wspólnie z rodziną rozpoczęliśmy poszukiwanie specjalisty i ośrodka, które zapewniłyby mu najlepsze leczenie.

W międzyczasie (18 czerwca) Wojtek przeszedł kolejny atak padaczki. Siłę zapewniała mu jednak świadomość zbliżającej się operacji chirurgicznej, zaplanowanej na 7 lipca. Ta przeprowadzona została metodą wybudzeniową w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego UM przez fantastycznego neurochirurga dr Tomasza Dziedzica.

Guz był jednak na tyle duży, że nie udało się go wyciąć w całości. Bezpośrednio po operacji zaobserwowano u Wojtka zaburzenie mowy (afazję), niedowład prawego nerwu twarzowego i prawej kończyny górnej. Jeszcze tego samego dnia doświadczył trzeciego ataku padaczkowego.

Zaburzenia funkcji językowych, uwagi, pamięci i funkcji wykonawczych utrzymują się do dnia dzisiejszego na podobnym poziomie nasilenia. Doskonale wiemy, że rehabilitacja będzie wielomiesięczna, a rezultaty będą przychodzić stopniowo. Powrót do normalności potrwa, ale nie ma dla nas nic ważniejszego od jego zdrowia.

Stawką jest przedłużenie życia Wojtka o tyle, ile tylko się da. Spowolnienie, a może nawet i zatrzymanie rozwoju guza będzie możliwe jedynie dzięki holistycznemu podejściu i stosowaniu różnych rodzajów leczenia: chemioterapii, radioterapii oraz immunoterapii. To wszystko jednak generuje olbrzymie koszty…

Dlatego w imieniu Wojtka i wszystkich najbliższych błagamy Was o pomoc. Wojtek wierzy, że da się pokonać chorobę, a jego wola walki inspiruje nas wszystkich. Wojtek po prostu chce żyć. Ma jeszcze tak wiele do osiągnięcia, a wśród jego największych marzeń jest założenie szczęśliwej rodziny.

 

Pomóc Wojtkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3749 pomoc dla Wojtka Stachury

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wojtek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3749 Help for Wojtek Stachura

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Wojtka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3749 pomoc dla Wojtka Stachury

 

Wojtkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...