Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WITUSIOWE ŚWIATEŁKO W TUNELU…

WITUSIOWE ŚWIATEŁKO W TUNELU…

Wituoe6

 

 

Aktualizacja:

Wituś odbył operację w klinice w Niemczech. Dziękujemy wszystkim który pomogli!

Historia Witusia:

„Guz zajamuje lewy konar móżdżku, pień mózgu, rdzeń przedłużony i kręgowy do wysokości C3….Niestety nie wiemy z czym mamy do czynienia…. Możemy się tylko domyślać….Biopsja nie powiodła się, nie udało nam się pobrać materiału do badania….. Nie jesteśmy w stanie wykonać biopsji otwartej….nie mamy czym….Proszę zrozumieć….Zbyt duże ryzyko…” – te słowa usłyszeliśmy od lekarzy….

Od kilku miesięcy Wituś jest leczony „po omacku”, z nieznanym jeszcze skutkiem, bo nikt nie wie jaki przeciwnik znajduje się w główce naszego Synka…. możliwości technologiczne polskich neurochirurgów wyczerpały się…..brak odpowiedniego sprzętu, obrazowania w trakcie zabiegu…..to bezlitosne polskie realia i ani ogromne serca, ani odpowiednia wiedza, ani umiejętności lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka tego nie zmienią…. 

Wituś Joachim Rogalski urodził się 17 maja 2012 roku w Warszawie na Karowej. Do lutego tego roku pięknie rósł, rozwijał się prawidłowo. Był pulchniutki, wołał tylko „am i am”……Niestety……Skończyło się……Na początku roku wszystko się zaczęło….w jednej chwili. Wituś zaczął uskarżać się na zawroty głowy, miał zaburzenia równowagi, przewracał się, miał problemy z samodzielnym wstawaniem….Trafiliśmy na oddział neurologii, gdzie Witkowi wykonano badanie MR mózgu i wszystko stało się jasne…..”nieprawidłowa zmiana rozrostowa obejmująca……” NOWOTWÓR Ośrodkowego Układu Nerwowego……Czas zatrzymał się….wszystko zaczęło nam dookoła wirować, jak po silnym bokserskim ciosie…..

Początkowo szok, łzy, niepewność….to była nasza codzienność. Jednak Boża opaczność i ludzie dobrej woli nie opuścili nas, na apele o wsparcie w chorobie i ratowanie Witusia odpowiedziało wielu znajomych, ludzi dobrego serca i… Wybitny neurochirurg z niemieckiej kliniki w Tuebingen, prof. Schumann, który uratował już tyle dzieciaków z Polski, podjął się wykonać biopsję otwartą i usunąć tyle guza ile to było możliwe… Dodatkowo wykonane zostały specjalistyczne badania, abyśmy wiedzieli konkretnie, jaki to rodzaj nowotworu…. Jednak to dopiero początek naszej drogi w trudach o przywrócenie Witusiowi możliwości, oczywiście na tyle na ile jest to możliwe, godnej egzystencji. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka rozumieją naszą decyzję i wspierają nas…. Pani doktor wstrzymała chemię, aby nie zakłócić Witusia gotowości do operacji… Za pomoc fachową i wielkie serce jakie do tej pory nam okazali bardzo serdecznie dziękujemy.

Chcemy zrobić wszystko, aby to nasze światełko nie zgasło….na zawsze…..

Witek, Iwona i Robert Rogalscy

 

Pomóc Witusiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 338 pomoc dla Witusia Rogalskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Witus:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 338 Help for Witus Rogalski

 

Aby przekazać 1% podatku dla Witusia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 338 pomoc dla Witusia Rogalskiego

 

Witusiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...