Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA WIOLETY

POMOC DLA WIOLETY

 

Wioleta ma 36 lat urodziła się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, od urodzenia potrzebuje pomocy innych osób. Wioleta ze względu na swoją niepełnosprawność nie ma możliwości radzenia sobie samodzielnie w różnych czynnościach dnia codziennego. Funkcjonowanie zależne jest od opiekunów czyli nas jako rodziców. Jako rodzice, musimy przyznać , że z roku na rok stajemy się starsi, a wysiłek fizyczny potrzebny do opieki nad naszą córką przekracza już nasze możliwości. Niestety towarzyszą nam różne choroby, mi jako matce Wiolety przyszło mierzyć się z reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz silnymi bólami kręgosłupa.

Mąż z kolei jest już po dwóch operacjach bioder i w najbliższym czasie czeka go jeszcze wymiana stawów kolanowych. W takiej sytuacji dźwiganie Wiolety przez mojego męża jest całkowicie niemożliwe i cała opieka nad córką spoczywa tylko i wyłącznie na mnie. Dźwiganie naszej niepełnosprawnej córki jest dla  mojego zdrowia bardzo obciążające i nie ukrywam, że w przyszłości może stać się niemożliwe z racji postępujących chorób. Sytuacja rodziny nie pozwala na wiele. Rezygnujemy ze  zdrowej diety, systematycznych turnusów rehabilitacyjnych, polepszania standardów codziennego życia, poprzez funkcjonalne mieszczanie, czy transport.

Do każdego przedsięwzięcia potrzebny jest wkład własny, a skąd go wziąć jeżeli nie dysponujemy żadnymi oszczędnościami. W chwili obecnej chcielibyśmy zrealizować ważny cel jakim jest podnośnik ścienny, który znacznie ułatwił by nam codzienne funkcjonowanie i odbarczył od dźwigania. Łączny koszt zakupu podnośnika ściennego został wyceniony na kwotę 11.316,00 złotych wraz z wszystkimi niezbędnymi elementami. Udało nam się uzyskać dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w wysokości 5.000,00 zł, jednak brakuje jeszcze 6.316,00 zł.  Dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc na ten cel, który przybliży nas do godnego życia, nie opartego na bólu.

Pokój Wioletki jest bardzo wąski, a otwór drzwi nie pozwala na przejazd podnośnikiem jezdnym ( mobilnym). Również łazienka nie jest dostosowana i nie pozwala na dostępność. Podnośnik ścienny Q 140 jest w tym wypadku idealnym rozwiązaniem. Można go przenosić pomiędzy pomieszczeniami, działa on stacjonarnie w wybranych miejscach. Jest bardzo łatwy w obsłudze i demontażu. W pokoju pozwoli na przesadzanie Wiolety z łózka na wózek, a w łazience przy zastosowaniu tzw. adaptera będzie możliwe posadzenie Wiolety na toaletę czy dokonanie kąpieli pod prysznicem. Podnośnik znacznie poprawi jakość naszego życia oraz poprawi nasze bezpieczeństwo.

Zachowanie sprawności dla nas jako rodziców jest kluczowe, aby jak najdłużej móc być przy córce.

Rodzice Wiolety

 

Pomóc Wiolecie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3649 pomoc dla Wiolety Kufel

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wioleta:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3649 Help for Wioleta Kufel

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Wiolety:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3649 pomoc dla Wiolety Kufel

 

Wiolecie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...