Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WIKTORIA – IMIĘ ZOBOWIĄZUJE…

WIKTORIA – IMIĘ ZOBOWIĄZUJE…

wik6

 

 

Wiktoria jest naszym pierwszym dzieckiem. Urodziła się 3 lipca 2015 roku jako dziecko w pełni zdrowe. Tak przynajmniej twierdzili zajmujący się nią lekarze. Rozwijała się i rozwija się prawidłowo. Nie wykazywała żadnych odchyleń od normy. W dniu 2 listopada 2016 roku, po dwudniowych wymiotach, zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy mózgu – wyściółczak anaplastyczny, o wymiarach 38x26x39 mm wypełniający prawie całkowicie komorę IV oraz zbiornik wielki, modelujący od tyłu pień mózgu oraz rdzeń przedłużony i wypuklający się nieznacznie do otworu wielkiego.

Dnia 3 listopada 2016 roku została przetransportowana z dziecięcego szpitala Klinicznego w Białymstoku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie w dniu kolejnym przeszła skomplikowaną operację usunięcia guza. Zmiana nowotworowa nie została w całości usunięta, usunięto guz o wymiarach 3,5×5,0x1,0 cm z tego względu, że uwidocznione zostały nacieki na pniu mózgu, których ze względu na zbyt duże zagrożenie dla życia dziecka nie usunięto.

Po operacji córka w bardzo szybkim tempie wróciła do zdrowia, zaczęła chodzić, śmiać się i bawić. Obecnie ze względu na młody wiek (1,5 roku) poddawana jest wyłącznie chemioterapii, która ma zapobiec wzrostowi pozostawionych zmian rakowych.  Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, iż ten rodzaj nowotworu jest chemioodporny, co oznacza że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż guz będzie odrastał, a tym samym konieczna będzie ponowna operacja.

W momencie kiedy córka osiągnie wiek 3 lat istnieje możliwość poddania jej radioterapii – najskuteczniejsza jest terapia protonowa, która co prawda wykonywana jest w Polsce od listopada 2016 roku, niemniej jednak w zasadzie nie istnieją szanse, że uda się zakwalifikować Wiktorię do programu refundowanego przez Polski NFZ. W związku z powyższym, jak każdy rodzic który znalazł się w takiej sytuacji, chcemy szukać pomocy za granicą. Wiodące ośrodki zajmujące się leczeniem wyściółczaka anaplstycznego znajdują się w Pradze w Czechach oraz w Essen w Niemczech.  Leczenie nie jest refundowane stąd konieczność podjęcia kroków zmierzających do zgromadzenia potrzebnych środków finansowych na leczenie dziecka, albowiem sami nie jesteśmy w stanie sfinansować leczenia córki.

Pomóc Wiktorii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem:

“749 pomoc dla Wiktorii Jaworskiej”

wpłaty zagraniczne – foreign payments:

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Title: „749 Help for Wiktoria Jaworska”

Aby przekazać 1% podatku dla Wiktorii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “749 pomoc dla Wiktorii Jaworskiej”

Wiktorii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...