Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

TRUDNA WALKA O ŻYCIE I ZDROWIE WIKTORII

TRUDNA WALKA O ŻYCIE I ZDROWIE WIKTORII

 

Cześć kochani, mam na imię Wiktoria i jestem wesołą, rezolutną i ciekawą świata dwulatką 😊

U Wiktorii w 20tym tc wykryto wodogłowie, rozpoznanie to agenezja przegrody przezroczystej. Jeszcze w okresie prenatalnym przeszła trzy zabiegi (25tc, 28tc, 33tc) implantacji shuntu komorowo-owodniowego, w główce dziecka. Urodziła się przedwcześnie 6 października 2020roku, w 35tc , a w 11tej dobie życia transportowana śmigłowcem LPR z Gdańska do specjalistycznego szpitala Szczecin Zdroje, na oddział neurochirurgii dziecięcej i dorosłych, z powodu zagrożenia życia. Po kompleksowych badaniach córka przeszła operację wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej, która reguluje ciśnienie w komorach mózgowych oraz odprowadza z główki do otszewnej, nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego.

W sierpniu 2021 roku pojechaliśmy na rutynową kontrolę do poradni neurochirurgicznej w Szczecinie. Nic nie wskazywało na to, że nasza mała córeczka znowu będzie musiała walczyć. Wiktoria przeszła kolejne dwie operacje. Pierwsza operacja, to endoskopowa wentrikulostomia III komory mózgu. Poważna operacja, jednak zdecydowaliśmy się w pełni zaufać lekarzom, ponieważ udana operacja daje dziecku szansę na ŻYCIE BEZ ZASTAWKI. Udało się… było dobrze…niestety nasza radość nie trwała długo. Stan Wiktorii po kilku dniach uległ pogorszeniu i konieczna była ponowna operacja wszczepienia nowej zastawki komorowo-otrzewnowej. Córka jest pod stałą kontrolą specjalistów tj. lekarza rehabilitacji, neurologa, okulisty, poradni neurochirurgicznej, logopedy, pedagoga i fizjoterapeuty. Stan zdrowia na chwilę obecna jest stabilny, zastawka k/o działa prawidłowo.

Wiktoria cierpi na lewostronne obniżone napięcie mięśniowe, co za tym idzie widoczny niedowład kończyny górnej i dolnej. Z tego też powodu, w wieku 28 miesięcy córka nie chodzi samodzielnie. Dzielnie i intensywnie uczy się pozycji pionowej i prawidłowego chodu na fizjoterapii. W domu przemieszcza się na kolanach, bądź  na czworaka. Lewa rączka Wikusi również nie jest w pełni sprawna, mniej chwytna, wycofana.

Dziecko wymaga stałej oraz kompleksowej rehabilitacji ruchowej oraz wszelkich dostępnych sposobów wspomagania rozwoju ruchowego. Konieczna jest dalsza stymulacja rozwoju, aby zwiększyć stabilizację tułowia Wikusi  oraz jak najbardziej zbliżonego do fizjologicznego, używania niedowładnych kończyn.

JEŻELI MOŻESZ…PODARUJ SWÓJ 1,5 % PODATKU  DLA NASZEJ MAŁEJ BOHATERKI, ABY BYĆ MOŻE… W PRZYSZŁOŚCI WIKTORIA  MOGŁA SAMODZIELNIE  IŚĆ…..KU MARZENIOM

 DZIĘKUJEMY 😊

 

Pomóc Wiktorii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3545 pomoc dla Wiktorii Fandrejewskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wiktoria:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3545 Help for Wiktoria Fandrejewska

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Wiktorii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3545 pomoc dla Wiktorii Fandrejewskiej

 

Wiktorii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...