Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

PIEKŁO WE WŁASNEJ SKÓRZE

PIEKŁO WE WŁASNEJ SKÓRZE

wj0

 

 

Płacz i wydrapane rany. Tak wygląda każdy dzień 10-cio miesięcznego Wiktorka. Synek od 3 miesiąca życia cierpi na ciężką postać AZS wraz z eozynofilowym zapaleniem przewodu pokarmowego wywołane alergia pokarmowa i wziewna.

Jego skóra jest praktycznie przez cały czas czerwona, rozpalona, pokryta grudkowatą wysypka która swędzeniem doprowadza synka do szału. Stan zapalny jest wszędzie, na nóżkach, rączkach, brzuszku, plecach, twarzy, a nawet na małżowinach usznych. On już nie wie jak to jest żyć bez świądu i bólu. Nawet bawiąc się jedną raczką się drapie. Synek potrafi drapać się tak długo, aż z rany zaczyna ciec woda, a od ciągłego drapania na jego paluszkach u rączek pojawia się ropa. Zakrwawione i przyklejone do ran ubranka to już dla nas chleb powszedni.

Synek ma naprawdę bardzo ograniczona dietę, a każda próba jej rozszerzenia kończy się silnym zaostrzeniem zmian skórnych, wymiotami oraz krwią.wj1

Wiktorek jest pod stała kontrola alergologa, a od niedawna również pod kontrola hematologa oraz gastroenterologa. Staramy się uczynić codzienność Wiktorka choć odrobinę bardziej znośną poprzez ciągle smarowanie naprzemienne emolientami oraz maściami robionymi w aptece.

Jego skóra jest skrajnie sucha i ciągle się łuszczy. Bardzo ciężko jest ja nawilżyć, nawet mimo wsmarowywania w nią ogromnej ilości kremów. Szukając pomocy dla naszego synka, znaleźliśmy prywatną Klinikę w Warszawie, która potrafi pomóc takim dzieciom jak Wiktorek. Mają świetne metody diagnostyczne alergii niedostępne w żadnym innym miejscu oraz dysponują komorami hiperbarycznymi, które jednocześnie leczą poranioną skórę oraz bez antybiotyków potrafią zwalczyć gronkowca złocistego, który niestety ciągle Wiktorkowi wychodzi w wymazach ze skóry. Dziecko w tej Klinice od razu trafia pod opiekę wykwalifikowanego dietetyka, który układa dietę w oparciu o wyniki alergii wczesnej i późnej reakcji. Jesteśmy po wstępnych konsultacjach i kwalifikacji do leczenia komorą hiperbaryczną, jednakże na rozpoczęcie leczenia jest potrzebna kwota 20 tys zł.

Dlatego tez zwracamy się z prośba do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc finansowa, która pomoże nam pokryć koszty leczenia Wiktorka, aby synek mógł pewnego dnia spokojnie zasnąć i obudzić się bez czerwonego i rozdrapanego ciałka, bez cierpienia i łez… 

 

Pomóc Wiktorkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374wj6

Tytułem: “1050 pomoc dla Wiktora Jurasz”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wiktor:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1050 Help for Wiktor Jurasz”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Wiktora:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1050 pomoc dla Wiktora Jurasz”

 

Wiktorkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Zapisz się i pomagaj dzieciom razem z nami!

Like Us On Facebook