Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA WIKTORKA I HELENKI

POMOC DLA WIKTORKA I HELENKI

 

WIKTOR to nasz wyczekany syn. Wiktor urodził się 6 maja 2014 roku, w 35 tygodniu ciąży. Do końca nic nie zapowiadało jakichkolwiek nieprawidłowości. Niestety okazało się, że syn musi przyjść na świat szybciej, nagle..przez cesarskie cięcie. Gdyby nie szybka interwencja lekarzy, synka by z nami nie było… Dostał 6pkt.w skali Apgar i po ponad dwóch tygodniach pobytu w szpitalu, wypisano nas do domu. Nadal nie wiedzieliśmy, że syn jest dzieckiem chorym…

Wiktor nie rozwijał się tak jak inne dzieci, nie przewracał się samodzielnie, nie raczkował, nie siedział.. Kiedy syn miał około roku, po wykonanych w szpitalu badaniach otrzymaliśmy diagnozę, która dosłownie „ścięła nas z nóg” – Mózgowe Porażenie dziecięce.

Nie wierzyliśmy, nie docierało to do nas… ciągle myśleliśmy, że rehabilitacją możemy wszystko naprostować, wyćwiczyć, że Wiktor dogoni rówieśników.. Niestety tak się nie stało, a nasz syn nigdy nie będzie w pełni sprawnym dzieckiem.
Wiktor jest pod stałą opieką neurologa, a także lekarza ortopedy. Są to głównie wizyty prywatne.

Wiktor na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie potrafi zrobić tego samodzielnie. Potrafi przejść niewielkie odległości przy pomocy balkonika, korzysta także z ortez, które musimy wymieniać (robić na wymiar) przynajmniej raz w roku. Syn wymaga naszej stałej pomocy, w każdej codziennej czynności – mycie, ubieranie się, korzystanie z toalety itd. Dlatego też musiałam zrezygnować z pracy i przejść na świadczenie pielęgnacyjne.

Wiktor uczęszcza do prywatnej szkoły integracyjnej, uczy się przy pomocy laptopa, korzysta ze specjalnej klawiatury oraz myszki. Niestety, ze względu na porażenie czterokończynowe nie jest w stanie pisać piórem czy ołówkiem.
Wiktor potrzebuje przede wszystkim regularnej rehabilitacji, tylko ciężka praca może dać mu nadzieję na zdobycie samodzielności w życiu. Tak, żeby mógł sobie kiedyś poradzić bez pomocy innych. Bardzo ważne są dla nas turnusy rehabilitacyjne oraz prywatna rehabilitacja w domu. Niestety są to bardzo duże koszty, których nie jesteśmy w stanie zgromadzić sami.

HELENKA to młodsza siostra Wiktorka. Urodziła się 18 grudnia 2015roku. Od początku była dzieckiem nerwowym, nadpobudliwym. Pierwsze poważniejsze problemy pojawiły się, gdy córka poszła do przedszkola. Po konsultacji ze specjalistami okazało się, że Helenka ma obniżone napięcie mięśniowe, wadę wymowy oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Pomimo uczęszczania na terapię problemy córki nie zmieniały się. Skonsultowaliśmy się z lekarzem psychiatrą i po kilku takich wizytach Helenka dostała diagnozę – Zespół Aspergera. Niedawno doszło do tego drugie rozpoznanie – ADHD.
Helenka również jest uczennicą prywatnej szkoły integracyjnej. W szkole, w ramach kształcenia specjalnego, uczęszcza na terapię z logopedą, z terapeutą SI, na hipoterapię oraz tyfloterapię (ze względu na wadę wzroku). Prywatnie, raz w tygodniu, uczestniczy także w terapii umiejętności społecznych (TUS). Helenka wymaga wizyt u lekarza psychiatry – kilka razy w roku.

Bardzo byśmy chcieli przynajmniej jeden raz w roku wyjeżdżać z dziećmi na turnus rehabilitacyjny. Tak wszyscy razem.
Niestety każdy mój wyjazd tylko z Wiktorem, odbija się na stanie Helenki. Jest bardziej nerwowa, nie radzi sobie z rozłąką i własnymi emocjami.

Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie dla naszych dzieci. Prosimy o szansę na „dobre” życie dla nich i naszej rodziny.
Dziękujemy za każdą pomoc ❤️

Rodzice Wiktora i Helenki

 

Pomóc Wiktorowi i Helence można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3563 pomoc dla Wiktora i Helenki Osowskich

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wiktor and Helenka:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3563 Help for Wiktor and Helenka Osowscy

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Wiktora i Helenki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3563 pomoc dla Wiktora i Helenki Osowskich

 

Wiktorowi i Helence można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...