Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WOJOWNICZA WANDA

WOJOWNICZA WANDA

 

Wanda ma dopiero 10 miesięcy, ale przeszła zdecydowanie za wiele, jak na swój wiek. Wada serca, powikłana operacja, dwa pierwsze miesiące życia spędziła w szpitalu, w tym miesiąc na OIOM (pod ECMO i respiratorem).

Obecnie mierzy się z konsekwencjami trudnego początku: wtórną wadą serca, która powstała w czasie operacji i obniżonym napięciem mięśniowym. Dodatkowo właśnie zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch, co oznacza, że Wanda właściwie nic nie słyszy.

Wanda jest pod opieką kardiologiczną, genetyczną, neurologiczną, gastrologiczną i rehabilitacją NDT Bobath. A od niedawna także opieką laryngologiczną, audiologiczną, protetyki słuchu i terapią surdologopedyczną.

Wanda urodziła się z wadą serca (hipoplazja łuku aorty i VSD), którą trzeba było jak najszybciej zoperować. Dlatego w drugim tygodniu życia przeszła operację plastyki łuku aorty. Choć wadę udało się skorygować, to podczas operacji pojawiło się nadciśnienie płucne i uniemożliwiło ono przywrócenia krążenia w ciele Wandy. Chirurdzy by uratować jej życie musieli także wytworzyć w jej sercu wtórną wadę (ASD II). Z operacji wyjechała na wielkiej buczącej maszynie, która przejęła całe jej krążenie, zastąpiła serce i płuca – ECMO. Choć jest to terapia ratująca życie – niesie też wiele poważnych konsekwencji dla organizmu.

Łącznie na OIOM-ie pod respiratorem spędziła miesiąc. Proces rekonwalescencji jest trudny i nadal się nie zakończył. Wanda po operacji uczyła się na nowo jeść, by móc zakończyć dokarmianie sondą. Od miesięcy jest rehabilitowana, by pomimo straconych miesięcy i obniżonego osiowego napięcia mięśniowego móc się rozwijać. Wanda jest nadal pod ścisłą kontrolą kardiologiczną (ASD II) – jest leczona farmakologicznie, a w przyszłości operacyjnie.

Niestety napotkaliśmy kolejnego przeciwnika. Właśnie zdiagnozowano u niej głęboki niedosłuch obustronny. Rozpoczęliśmy diagnostykę audiologiczną i genetyczną, by ustalić jego przyczynę. Jednocześnie by nie pogłębiać opóźnienia rozwoju mowy – Wanda będzie nosić aparaty słuchowe, korzystać z rehabilitacji surdologopedycznej, terapii SI i rozpocznie kwalifikację do implantu ślimakowego.

Bardzo zależy nam, by nasza córka była zdrowa, mogła rozwijać się i mieć szczęśliwe życie. Diagnostyka, rehabilitacja, czy protetyka słuchu wymagają dużych nakładów finansowych. Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę, pomagają Państwo nam w osiągnięciu tego celu.

 

Pomóc Wandzie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4069 pomoc dla Wandy Walczak

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wanda:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4069 Help for Wanda Walczak

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Wandy:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4069 pomoc dla Wandy Walczak

 

Wandzie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...