Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

TOSIA KONTRA GUZ MÓZGU!

TOSIA KONTRA GUZ MÓZGU!

 

 

Prosimy o pomoc i wsparcie dla naszej kochanej Tosi! 25.01.2019 zawalił się nam świat, kiedy u naszej 5-letniej córki na podstawie rezonansu magnetycznego wykryto glejaka pnia mózgu. 

Tosia jest od zawsze żywiołową, wesołą i bardzo rezolutną dziewczynką. Uwielbia książki, naklejki, rysować i śpiewać na głos swoje ukochane piosenki. Nic nie zwiastowało jednak, że początek roku będzie najtrudniejszym okresem w naszym życiu… Pierwszym objawem była opadająca powieka, a od jakiegoś czasu zauważyliśmy u niej problemy z tym samym oczkiem, nie podnosiła gałki ocznej do góry, jednak diagnoza postawiona na podstawie rezonansu magnetycznego zmiażdżyła nas doszczętnie. Wszystko rozsypało się na tysiąc kawałków i potoczyło tak szybko.

Tosia przeszła biopsję guza w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jednak operacja ta pozostawiła po sobie ślad – niedowład lewostronny. W tym samym czasie poznaliśmy wyniki biopsji mówiące o tym, że jest to guz mało złośliwy, jak i opinię, że jest praktycznie nieoperacyjny, więc pomimo, że wycięcie guza byłoby naszą największą szansą, wiąże się także z najstraszniejszymi skutkami. Guz znajduje się bardzo głęboko, w miejscu nazwanym “życiem”, które kontroluje bardzo wiele funkcji życiowych, ponadto uciska na nerw wzrokowy, więc do niedowładu doszło także porażenie III nerwu twarzowego, Tosia boryka się z okresowymi silnymi bólami oczodołu. Chcielibyśmy bardzo, by jej stan był na tyle stabilny, abyśmy mogli skupić się na sprawnej rehabilitacji. Wierzymy, że wróci do samodzielności i będzie jak dawniej biegać i tańczyć. Na ten moment zamierzamy przeznaczyć finanse na zakup profesjonalnych ortez na nóżki, by usprawnić jej chodzenie oraz specjalnej, dynamicznej ortezy na rękę, na turnusy rehabilitacyjne i dalsze konsultacje.

My, rodzice musimy działać, konsultujemy się z różnymi specjalistami, by poznać jak najwięcej opinii. Staramy się o nią także w ośrodkach zagranicznych np. w Tubingen czy Neapolu, gdzie wiele polskich dzieci zyskało drugą szansę. Musimy mieć jak najwięcej informacji i opcji, gdy przyjdzie czas, by podjąć bardzo ważną decyzję o dalszym leczeniu.
Nie tracimy nadziei – wierzymy, że jest dostępna pomoc dla naszej córki – i że niedługo będziemy się cieszyć z tego, że wraz z jej 6 miesięczną siostrzyczką Felą możemy być razem w domu po zakończonym leczeniu.

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

 

Pomóc Tosi można dokonując wpłaty na konto: 

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2114 pomoc dla Tosi Sobas”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Tosia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2114 Help for Tosia Sobas”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Tosi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2114 pomoc dla Tosi Sobas”

 

Tosi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:



 

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook