Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANY SYNEK WALCZY ZE ZŁOŚLIWYM NOWOTWOREM – NEUROBLASTOMA

UKOCHANY SYNEK WALCZY ZE ZŁOŚLIWYM NOWOTWOREM – NEUROBLASTOMA

 

Pod koniec marca tego roku, u mojego synka zdiagnozowano dziecięcy nowotwór złośliwy Neuroblastoma.

Temur zawsze skoczny i wesoły w ostatni weekend marca zaczął narzekać na ból brzucha. Na początku myśleliśmy że może coś mu zaszkodziło. Jednak ból nie ustępował i pojawiły się wymioty. W niedzielę pojechaliśmy na „wieczorynce” do szpitala. Pani doktor po badaniu brzucha Temura podejrzewała zapalenie wyrostka i skierowała Nas na SOR. Tam zrobiono USG na którym wyszła zmiana 2,7×3 cm. Pani radiolog powiedziała tylko „Do domu już Was nie puszczamy, nie lubimy takich zmian u dzieci”. Zostaliśmy przyjęci na pediatrię gdzie zlecono tomografię komputerową. Niestety w badaniu TK zmiana okazała się dużo większą, 11x8x11,5 cm. Wielki rozległy guz sięgający od śródbrzusza do nadbrzusza. Potem wszystko działo się jak kadry z filmu, „załatwiliśmy transport do kliniki onkologicznej”, „zmiana jest zmianą nowotworową”, „Podejrzenie nowotworu złośliwego”.

W pierwszym tygodniu Temur miał tomografie, rezonansy, badania USG. Na szczęście nie było nigdzie przerzutów na inne miejsca. Po tygodniu złożono mu port podskórny i wykonano biopsję guza. Z biopsji wyszło że guz nie ma amplifikacji N-MYC co kwalifikowało Temura do protokołu średniego ryzyka. Chemioterapia, operacja i radioterapia. Niestety guz po chemiach nie zmniejszył się dużo, nadal był wielki 9,5×5,6×10,5. Operacja była bardzo ryzykowna, usunięto 90% guza, reszta która została oplata pień trzewny i jest bardzo trudna w usunięciu.

Podczas operacji niestety uszkodzono aortę brzuszną. Na ubytek została naszyta łata. Mając nadzieję że została nam tylko radioterapia, dostaliśmy telefon od naszej Pani doktor. Z histopatologii guza usuniętego podczas operacji amplifikacja N-MYC jest dodatnia. Co oznacza oporność na leczenie. Temurowi został zmieniony protokół leczenia, dołożono 3 cykle 24/h chemii. Potem przeszczep komórek macierzystych, radioterapia i immunoterapia. Jeżeli leczenie pójdzie sprawnie, chcielibyśmy wyjechać do zagranicznej kliniki na rekonstrukcję aorty i usunięcie masy resztkowej z pnia trzewnego. W klinice Tubigen lub w Barcelonie. Bardzo prosimy Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wyjazd i leczenie.

Rodzice Temura

 

Pomóc Temurowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3343 pomoc dla Temura Asenov

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Temur:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3343 Help for Temur Asenov

 

Aby przekazać 1% podatku dla Temura:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3343 pomoc dla Temura Asenov

 

Temurowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...