Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

WALKA Z GUZEM MÓZGU O UKOCHANEGO SYNKA

WALKA Z GUZEM MÓZGU O UKOCHANEGO SYNKA

 

 

Zaczęło się niewinnie.. objawy grypopodobne, lekarze odsyłali nas z diagnozą.. grypa, wirusek.. ale ja czułam niepokój! Nasiliły się wymioty i ból główki u 4-letniego synka Szymonka. Pojechaliśmy na SOR, trafiliśmy w końcu na lekarza, który skierował nas w trybie pilny na rezonans głowy. Kiedy poprosił nas do gabinetu z wynikami.. diagnoza guz IV komory mózgu.. świat runął a dookoła jakby zapanowała ciemność,serca zamarły.. nasza iskierka, którą kochamy ponad wszystko ma NOWOTÓR MÓZGU!!! Ten dzień wprowadził nasze dziecko i naszą rodzinę w świat bólu rozpaczy i lęku o życie dziecka.

Szymonek ma 2 braci, dla których jest tym malutkim braciszkiem, który z beztroskiego dzieciństwa zostaje wyrwany w świat onkologii..
Jeszcze tego samego dnia helikopterem pogotowia ratunkowego Szymonek leci do Centrum Zdrowia Dziecka.. zapada decyzja o pilnej operacji i słowa lekarza o możliwości powikłań.. dziecko może być sparaliżowane, może nie chodzić nie mówić.. ale należy operować jak najszybciej, guz blokuje płyn rdzeniowo mózgowy,jest wodogłowie.

Widok synka na OIOMIE z całą tą aparaturom sprawia że serce matki chce rozpaść się na milion części.. Synek wybudza się i słyszę jego pierwsze słowa.. Mamo!!! Łzy leją się strumieniami, Żyje! Mówi!!!
Leczenie założyło 4 cykle chemii, po których synek miał duże powikłania, spadki krwi.. cena za walkę z nowotworem, badania wykazują że mierzymy się z guzem najwyższego stopnia złośliwości! MEDULLOBLASTOMA IV ST.

Rezonans kontrolny wykazuje,że w główce jest CZYSTO!!!!! Rozpoczynamy 6 tygodniową radioterapię. Synuś jest osłabiony ale chodzi a nawet gra w piłkę,wszystkim dopisuje humor i śmiech przez łzy że jest!!! Jest z nami i walczymy dalej!!!!! 25 września rozpoczynamy 1 cykl chemii podtrzymującej.. słowa lekarz : teraz to macie już z górki!

Po kilku 2 dniach od chemii.. Szymonek jest ospały skarży się na silne ból całego ciałka, zaniepokojeni wracamy do szpitala! Przez tydzień lekarze uspokajają że jest to normalne.. to minie, lecz w sobotę lekarz dyżurujący podejmuje decyzję o rezonansie!!! Wynik słyszę jak przez szybę, nie dociera do mnie to co słyszę! Zamieram wraz ze słowami lekarza! Mamy progresję nowotworu, zmiany są w głowie i na kręgosłupie!”taki przypadek mamy raz na kilka lat,przykro nam”.. dla lekarzy to przypadek!!! Dla nas koniec świata!!! Rozpoczynamy wyścig z czasem, szukamy konsultacji za granicą, priorytetem jest ponowne przebadanie guza w Bonn, gdyż docierają do nas informację, że być może źle postawiono diagnozę i całe dotychczasowe leczenie było źle ukierunkowane!!!

Błagamy ludzi o dobrych sercach o wsparcie finansowe, abyśmy mogli wyczerpać wszystkie dostępne metody leczenia na ratunek SENSU NASZEGO ISTNIENIA JAKIM JEST NASZ SYN SZYMON!!!

 

Pomóc Szymonkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2414 pomoc dla Szymona Kublik”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Szymon:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2414 Help for Szymon Kublik”


Aby przekazać 1% podatku dla Szymonka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2414 pomoc dla Szymona Kublik”

 

Szymonkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook