Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALEŃKI STAŚ WALCZY Z JEDNYM Z NAJBARDZIEJ AGRESYWNYCH NOWOTWORÓW

MALEŃKI STAŚ WALCZY Z JEDNYM Z NAJBARDZIEJ AGRESYWNYCH NOWOTWORÓW

 

ENGLISH VERSION —> LINK

 

Do wszystkiego człowiek może się przyzwyczaić. Tak często się mówi, ale to nie jest prawda. Płacz Twojego Dziecka, ból i przerażenie, które widzisz w Jego pięknych dziecięcych oczkach za każdym razem łamie Ci serce na milion kawałków bez względu na to, czy to pierwszy tydzień leczenia onkologicznego, czy kolejny miesiąc. Najgorsze jest to, że nikt nie daje gwarancji, że terapie będą skuteczne, a nasz Dzielny Maluszek, który przechodzi przez piekło, raz na zawsze wygra walkę z nowotworem.

Nasza walka zaczęła się w listopadzie 2023 roku, gdy trafiliśmy z powodu infekcji z wysoką gorączka z naszym niespełna rocznym synkiem Stasiem do szpitala. W dniu planowanego wypisu, wykonano Stasiowi kontrolne badanie USG jamy brzusznej w trakcie którego poinformowano nas, że nasz Maleńki Synek ma pięciocentymetrowego guza w brzuszku. Nasz dotychczasowy świat się zatrzymał. Nagle znaleźliśmy się na oddziale, na którym nikt nigdy nie chciałby być, na onkologii dziecięcej. Po kilku tygodniach badań zdiagnozowano u Naszego Synka jeden z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych – Neuroblastoma IV stopnia z rozległymi przerzutami do szpiku i kości. Ponadto badanie genetyczne guza wykazało, iż posiada on amplifikację genu N-MYC, najważniejszy niekorzystny czynnik prognostyczny nowotworu powodujący wznowy i przerzuty.

Przed Stasiem bardzo intensywne, wieloetapowe skojarzone leczenie: chemioterapia indukcyjna, operacja chirurgiczna, megachemioterapia i autologiczne przeszczepienie komórek krwiotwórczych oraz celowana immunoterapia. Do tej pory Synek przyjął 6 z 8 cykli wstępnej wielolekowej intensywnej chemioterapii indukcyjnej. Po zakończeniu leczenia pozostanie ostatni etap – szczepionki przeciwko wznowie Neuroblastoma dostępne jedynie w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku o wartości około 2 milionów złotych. Jest to etap nierefundowany, bardzo kosztowny, ale jednocześnie niezbędny, aby Nasz Synek nie musiał przechodzić przez to piekło jeszcze raz. Nie możemy pozwolić, aby po zakończeniu leczenia nowotwór powrócił i zaatakował z podwójną siłą.

Walczymy o życie naszego Jedynego, Ukochanego Synka Stasia i potrzebujemy Waszej pomocy. Z całego serca dziękujemy, że jesteście w tej ciężkiej walce z nami.

Rodzice Stasia

 

Pomóc Stasiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3925 pomoc dla Stasia Winiarskiego-Adamczyka

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Stas:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3925 Help for Stas Winiarski-Adamczyk

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Stasia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3925 pomoc dla Stasia Winiarskiego-Adamczyka

 

Stasiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...