Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANY SYNEK STASIU I BARDZO TRUDNA WALKA Z CHOROBĄ

UKOCHANY SYNEK STASIU I BARDZO TRUDNA WALKA Z CHOROBĄ

 

Nasz Synek Braciszek Stasiu w zależności etapu choroby w jakim akurat się znajduje jest radosnym pełnym energii i pomysłów trzyletnim chłopcem z okolic Brodnicy. U Stasia jesienią 2021 roku zdiagnozowano u Stasia pierwotny niedobór odporności tzn. zespół limfoproliferacyjny sprzężony  z chromosomem  X (XLP-1),  jedynym leczeniem, które można było zastosować był wyprzedzający przeszczep komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej od zgodnego dawcy niespokrewnionego, który odbył się 2 lutego 2022 roku, dzięki temu Stasiu w przyszłości nie jest narażony na rozwój nowotworów oraz dziedziczną wadliwą odpowiedź na zakażenie wirusem  Epstein-Barr  (mononukleozy zakaźnej).

Niestety od momentu pobytu na Oddziale Przeszczepienia Szpiku Kostnego dla Dzieci Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr.1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy Nasz Synek zmaga się z powikłaniami po przeszczepie, tj. przewlekła sterydozależna choroba przeszczep – przeciwko gospodarzowi (GVHD)  z zajęciem skóry i przewodu pokarmowego II stopnia. W walce z objawami GVHD stosuje się liczne leki inmunosupresyjne oraz terapię sterydami co niesie z sobą poważne skutki uboczne, problemy z chodzeniem, zanik mięśni, bóle kręgosłupa, odwapnienie kości, nadciśnienie tętnicze, zmiany nastrojów, po sterydowy zespół cushinga  itp. Obecnie od początku  października 2022 Stasiu co trzy tygodnie ma przetaczane komórki mezochemalne,  które pobudziły do pracy jego szpik i nie wymaga przetoczeń krwi oraz pomagają w walce z powikłaniami GVHD.

Jednak że Stasiu cały czas wymaga opieki szpitalnej co wiąże się z kosztami pobytu na oddziale, dojazdu do szpitala i na rehabilitacje, zakupu leków, obsługi implantu cewnika centralnego typu  Broviac do żyły głównej, dzięki któremu nie musi być pobierana krew do badań z żył na co tygodniowej wizycie w klinice, i innych bieżących potrzeb.

Skromnie w imieniu Stasia prosimy o wsparcie w postaci 1% podatku, z myślą że choroba niedługo nas opuści i będziemy mogli się cieszyć codziennym życiem jak każda rodzina, a Stasiu upragnionym dzieciństwem.

 

Pomóc Stasiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3144 pomoc dla Stasia Kosek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Stas:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3144 Help for Stas Kosek

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Stasia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3144 pomoc dla Stasia Kosek

 

Stasiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...