Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

ABY POKONAĆ RAKA

ABY POKONAĆ RAKA

 

Nazywam się Stanisław Adamczak, urodziłem się 21.09.1947 roku. W styczniu 2021 roku zaczęły pojawiać się bardzo mocne bóle w lewej środkowej części pleców, które nie ustępowały, stopniowo się nasilając z biegiem czasu. Byłem odsyłany od lekarza do lekarza. Zostało wykonane USG jamy brzusznej które uwidoczniło zmianę na trzustce wielkości 8mm, niestety lekarz zbagatelizował wynik uznając, że jest to niegroźna torbiel która nie zagraża niczemu. Przez kilka miesięcy męczyłem się z dotkliwymi bólami pleców i jamy brzusznej nie uzyskując profesjonalnej pomocy od razu.

Dopiero w czerwcu 2021 roku zostałem skierowany na badanie PET oraz Endoskopię Ultrasonograficzną (EUS), które uwidoczniły mocno powiększoną zmianę w trzustce, a biopsja wykonana podczas badań dała wynik – nowotwór złośliwy trzustki (gruczolakorak G1). Przez niekompetencję lekarzy leczenie raka zostało mocno opóźnione. W sierpniu 2021 roku rozpocząłem chemioterapię, do marca 2022 roku przyjąłem łącznie 11 cyklów chemii.

Efekty uboczne chemii oraz raka są bardzo trudne do zniesienia, uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Moja obecna sytuacja zdrowotna jest oceniana przez lekarzy w Kieleckim szpitalu onkologicznym jako stabilna, jednak nie zajmują się tam nowotworami trzustki pod kątem operacji, jedynie oferują leczenie chemioterapią. Szukamy innych rozwiązań w Warszawie, jeżdżę na prywatne konsultacje do specjalistów którzy chcą mi pomóc i widzą różne możliwości pomocy dla mnie ale jest to bardzo kosztowne. Mieszkam pod Sandomierzem, 300km od Warszawy w jedną stronę, od Kielc ok 100km, wyjazdy na chemioterapie i na konsultacje lekarskie są bardzo drogie, wyczerpujące moje możliwości finansowe. Jedna wizyta lekarska wynosi nawet 700zł. Na co dzień pomaga mi i opiekuje się mną moja chora na cukrzycę typu II żona, u której niedawno rozpoznano również osteoporozę (przez co jest bardzo podatna na uszkodzenia kości i nie jest w pełni sprawna fizycznie). Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc finansową abym mógł walczyć dalej o swoje zdrowie.

Będę wdzięczny za zrozumienie i pomoc.

 

Pomóc Stanisławowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3237 pomoc dla Stanisława Adamczaka

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Stanislaw:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3237 Help for Stanislaw Adamczak

 

Aby przekazać 1% podatku dla Stanisława:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3237 pomoc dla Stanisława Adamczaka

 

Stanisławowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...