Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OPERACJA GUZA MÓZGU I LECZENIE SANDRY

OPERACJA GUZA MÓZGU I LECZENIE SANDRY

 

Sandra (ur.22.10.2010r.) do pewnego okresu rozwijała się bez zastrzezeń. Dopiero w okresie przedszkolnym i szkolnym zaczęły pojawiać się dysfunkcje w zakresie zdolności zapamiętywania, szybkiej męczliwości- rzutując na wynikach w nauce. Dlatego Sandra pozostała pod opieką Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. W konsekwencji została skierowana do Poradni Neurologicznej(maj 2020r.), gdzie na podstawie wykonanego rezonansu magnetycznego(MR) postawiono diagnozę- nowotwór móżdżku.

Po konsultacji z neurochirurgiem 02.09.2020r. została przeprowadzona w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Kraków-Prokocim operacja usunięcia guza w tylnej jamie móżdżku ( ostateczne badanie histopatologiczne wykazało nowotwór- Ganglioglioma WHO I).Po operacji pojawiły się zaburzenia neurologiczne: zaburzenie mowy, podwójne widzenie, lewostronne porażenie, zez oka lewego, zaburzona równowaga, niepewny chód wymagający asekuracji.

Korygowanie stwierdzonych zaburzeń możliwe jest dzięki pomocy rehabilitacyjnej terapeutycznej. Na chwilę obecną Sandra jeżdzi na rehabilitację do Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ”TITUM” w Rzeszowie, do Hospicjum ”Caritas” bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Przemyślu oraz dwa razy do roku na turnusy rehabilitacyjne na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie. W kwietniu 2022r. przeszła w Krakowie w szpitalu św. Rafała operację prostowania gałki ocznej zeza lewego oka.

Sandra potrzebuje terapii neurologopedy, psychologa i zajęć ruchowych. Dziewczynka jest pod kontrolą specjalistów; neurochirurga, neurologa, neuropsychologa, psychiatry, psychologa, logopedy, okulisty i optometrysty. Zdajemy sobie sprawę, że Sandrze potrzebne są różnorodne formy rehabilitacji, specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, terapeutyczne, konsultacje medyczne.

Znajdujemy się w trudnej sytuacji materialnej.  Sami nie jesteśmy w stanie w dalszym ciągu samodzielnie finansować wszystkich wydatków związanych z leczeniem Sandry, dlatego zwracamy sie do was o wsparcie.          

 

Pomóc Sandrze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3799 pomoc dla Sandry Adamiec

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Sandra:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3799 Help for Sandra Adamiec

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Sandry:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3799 pomoc dla Sandry Adamiec

 

Sandrze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...