Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z RAKIEM…

MOJA BARDZO TRUDNA WALKA Z RAKIEM…

 

Nazywam się Renata Łęska- Pluta, mam 70 lat. Historia moich zmagań z rakiem sięga 2008 roku. Wtedy przeszłam pierwszą rozległą operację i reoperację na raka jajników. Następnie chemię. Po kilku miesiącach wróciłam do pracy, ale już mniej intensywnej ponieważ miałam wiele dolegliwości  i chorób spowodowanych chemią i spadkiem odporności.

Do tej pory radziłam sobie finansowo, gdyż zawsze pracowałam. Jako dziennikarka  pisząca, telewizyjna, producentka. Po przejściu na emeryturę z etatu , pracowałam dalej na umowę zlecenie, oczywiście z przerwami na operacje , leczenie i rehabilitacje. Pozwalało mi to pokrywać liczne,  wydatki w związku z chorobą.

5 lat emu zmarł mój mąż na raka. W 2021 roku zdiagnozowano u mnie raka płaskonabłonkowego dziąsła . W lutym 2021 roku przeszłam rozległą operację usunięcia guza w dziąśle jamy ustnej. Następnie ciężką, miesięczną radioterapię. Niestety , na początku roku 2023 stwierdzono wznowę. W lutym 2023r przeszłam następną operację. Po kilku miesiącach, we wrześniu następną. W listopadzie trzecią już w ubiegłym roku operację. Niestety na początku tego roku okazało się, że mam przerzut po drugiej stronie. W lutym  przeszłam 9- godzinną operację przeszczepu żuchwy i dziąsła. Kość i tkankę pobrano z kości strzałkowej i skóry nogi. Po miesiącu okazało się że muszę mieć reoperację. W tej chwili chodzę jeszcze o kulach.  Mogę jeść tylko specjalistyczne odżywki z apteki , oraz gotowane w domu , bez przypraw chłodne, półpłynne  przeciery. Potrzebuję na co dzień w domu pomocy.  Nie mogę – przynajmniej na razie –  wrócić do pracy. Czeka mnie długa rehabilitacja nogi i przede wszystkim nauka mówienia u logopedy, specjalisty po takich zabiegach. Mam trudności z artykulacją i jedzeniem. Terminy na NFZ są absurdalnie długie, a rehabilitacja podjęta zbyt późno nie przynosi efektów. Oprócz kontroli w przychodni w ramach NFZ , muszę  być także prywatnie pod opieką, innych  lekarzy specjalistów np. od śluzówki, onkologa laryngologa, czy onkologa klinicznego. Wiele badań aby były szybko trzeba robić prywatnie.

W sumie  tylko od 2021 roku przeszłam 6 operacji. Wszystko to sprawiło. że  nie jestem w stanie ponieść wszystkich ciężarów z emerytury.

 

Pomóc Renacie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4024 pomoc dla Renaty Łęskiej-Pluty

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Renata:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4024 Help for Renata Leska-Pluta

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Renaty:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4024 pomoc dla Renaty Łęskiej-Pluty

 

Renacie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...