Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

POMOC DLA RAFAŁKA W WALCE Z GUZEM MÓZGU

POMOC DLA RAFAŁKA W WALCE Z GUZEM MÓZGU

 

 

Rafałek we wrześniu rozpoczął swoja przygodę ze szkołą. Nowe przybory szkolne, plecak, przygotowane biurko zwiastowały czas, że w końcu pójdzie do szkoły tak jak jego dwie starsze siostry. Niestety szczęście nie trwało długo… Pojedyncze poranne wymioty, które utrzymywały się przez kilka dni nie dawały nam spokoju, dlatego też zdecydowaliśmy się na wizytę u lekarza rodzinnego. Pani doktor podejrzewała przeziębienie ponieważ Rafałek miał lekki katar, dlatego dostał tabletki i syropy na wzmocnienie i wróciliśmy do domu.

Przez weekend wymioty nadal się utrzymywały więc zrobiliśmy badania krwi i udaliśmy się ponownie do pediatry. Wyniki krwi wyszły dobre utrzymujące się wymioty nie dawały pani doktor spokoju. Wówczas zostaliśmy skierowani do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej . USG brzucha, rtg klatki piersiowej, badania krwi, moczu oraz szereg innych badań nie dawały żadnej odpowiedzi. Zdecydowano o wykonaniu tomografii głowy… Niestety informacja, która przyszła po badaniu była ciosem prosto w serce. W głowie synka zdiagnozowano guz…

W szpitalu Pani doktor od razu poinformowała nas o konieczności potwierdzenia go przez rezonans magnetyczny. Już na drugi dzień zostaliśmy przewiezieni karetką na oddział neurochirurgii do Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocim, gdzie wykonano rezonans. Diagnoza była druzgocząca… guz IV komory mózgu w niekorzystnej lokalizacji-„wyściółczak”. Nasz świat runął jak domek z kart. Nasz kochany synek w głowie ma tykającą bombę. Strach o jego życie, który wtedy się pojawił nie opuszcza nas do tej pory.

Już tego samego dnia wyznaczono termin pilnej operacji. Rozmowa z profesorem o możliwych powikłaniach była kolejnym ciosem w serce- ryzyko utraty podstawowych czynności życiowych, wzroku, słuchu… Nasz dzielny synek widząc nas zapłakanych ciągle powtarzał „nie płacz mamusiu”. Przygotowywano Rafałka do wycięcia „robaczka”.

Czekając na dzień operacji na szpitalnym łóżku układaliśmy puzzle, czytaliśmy książkę, malowaliśmy. Rafałek był w doskonałej formie. I nadszedł ten dzień… Stojąc pod drzwiami bloku operacyjnego modliliśmy się tylko żeby przeżył. Wydawało się wtedy, że nasz czas stoi w miejscu. W końcu po 5 godzinach wyszedł pan profesor i powiedział, że guz udało się wyciąć w całości i możemy wejść na chwilę zobaczyć Rafałka!!! Widok własnego dziecka na OIOM-ie, podpiętego do specjalistycznej aparatury sprawia, że serce rozpada się na tysiąc kawałków. I wtedy Rafcio wybudza się i mówi: „MAMO!”. To był niezwykły moment- on żyje, mówi, słyszy i porusza rączkami. Kamień spadł nam z serca. W kilka dni po operacji wykonano kontrolne rezonanse: głowy, kręgosłupa, poddano badaniom płyn mózgowo-rdzeniowy. Jest czysto!!!! Niestety wyniki wycinka guza wskazały, że jest do guz złośliwy III stopnia.

Pomimo, że badania wykazały, że nie ma przerzutów nasz synek musi przejść wyniszczającą organizm chemioterapię oraz radioterapię. W tej chwili jest w trakcie drugiej chemii i znosi ją bardzo dzielnie mimo uciążliwych dolegliwości. W najbliższym czasie dowiemy się jaki będzie dalszy plan leczenia, ale jak wiadomo wszystko zależy od wyników badań i ogólnego stanu Rafałka. Jedną z dwóch opcji leczenia jest kosztowna protonoterapia za granicą, która nie jest refundowana przez NFZ. Dlatego już dziś zwracamy się do ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe, abyśmy mogli wykorzystać wszystkie możliwości i dać Rafałkowi szansę na normalne życie.
Rodzice Rafałka- Marta i Roman

 

Pomóc Rafałkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2478 pomoc dla Rafałka Derenia”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Rafal:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2478 Help for Rafal Deren”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Rafałka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2478 pomoc dla Rafałka Derenia”

 

Rafałkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

pat0 Informacje_dot._zbiórek: https://www.kawalek-nieba.pl/informacje_reg/
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Polub Nas