Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OSTATNIA PROSTA PO SPRAWNOŚĆ

OSTATNIA PROSTA PO SPRAWNOŚĆ

 

Cześć. Mam na imię Rafał, mam 47 lat.

Jeszcze do niedawna byłem zdrowym, pogodnym i pracującym człowiekiem. Zawsze energiczny i nie mogący „usiedzieć na miejscu”.  Poza pracą od najmłodszych lat uczestniczyłem w życiu codziennym, Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie brałem udziału w akcjach, lecz jako mechanik maszyn, pomagałem jak tylko mogłem w różnych naprawach i pracach konserwacyjnych w Strażnicy. To była moja pasja i bezinteresowna pomoc. Moim marzeniem było realizowanie się w ratownictwie medycznym, lecz praca i obowiązki, ciągle nie pozwalały na ukończenie zaawansowanych kursów medycznych.

Moje życiowe plany, brutalnie przerwała choroba. Nadeszły straszne dni, kiedy musiałem przerwać pracę, pomaganie, porzucić pasję i zacząć szukać ratunku, wśród lekarzy. Pomimo dwóch miesięcy leczenia, potwornego bólu kręgosłupa, u różnych specjalistów i błędnie stawianych diagnoz, nie znalazłem pomocy i w końcu doszło do tragedii. Zostałem Sparaliżowany. Nigdy nie sądziłam że znajdę się po drugiej stronie i będę potrzebował Twojej pomocy.

Obejrzyj, proszę, krótki reportaż telewizji ” Polsat-interwencja. Poznaj mnie i moich najbliższych.

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2023-05-31/ponad-rok-zyl-z-peknietym-stabilizatorem-kregoslupa/

Diagnoza: Nieleczony, olbrzymi ropień, który bez przeszkód, wygryzł trzony kręgów i doprowadził do patologicznego złamania kręgosłupa, wraz z ciężkim uszkodzeniem rdzenia kręgowego. 

Doznałem porażenia kończyn dolnych, oraz paraliżu reszty ciała, aż do ramion.

W styczniu 2022 roku, podczas drugiej operacji, wstawiono mi w plecy dwa stabilizatory. Niestety, niedługo potem jeden z nich wysunął się, wraz z trzema śrubami.

 

Mój Neurochirurg lawirował i zapewniał że będzie dobrze, by po pół roku stwierdzić, że i tak „ryzykował dla mnie swoją karierą” i zostawił mnie na pastwę losu. Spędziłem niemal rok w piekle bólu z wyrwanym z pleców stabilizatorem.

Dopiero 12 kwietnia 2023 roku, przeszedłem, trzecią, ciężką operację usunięcia tego implantu. Dzięki lekarzowi o wielkim sercu, który zgodził się ją przeprowadzić, mogę wreszcie zacząć ciężką walkę, o powrót do sprawności.

Niestety teraz, konieczne jest, dalsze kosztowne leczenie, w jednym z Ośrodków Rehabilitacji Funkcjonalnej, z wykorzystaniem Robotów Rehabilitacyjnych.

Koszt jednego miesiąca to 27000 zł. W moim przypadku, konieczny byłby kilkumiesięczny pobyt, by odzyskać samodzielność a może nawet stanąć na nogi. Klinika przygotowała dla mnie specjalny program leczenia, oraz pół roczną wycenę.

Pragnę odzyskać samodzielność i sprawność, jednak bez Twojej pomocy nie damy już rady pokryć kosztów dalszego leczenia. Prywatna rehabilitacja domowa , mnóstwo wyjazdów karetką do specjalistów w poszukiwaniu pomocy, sprzęt rehabilitacyjny, drogie leki…Obecnie, nie mogę już sobie pozwolić, nawet na lepszy wózek inwalidzki.

Moja kochana żona, pracuje i opiekuje się mną, na zmianę z mocno schorowaną już mamą.
Muszę walczyć! Nie chcę i nie mogę być cierpieniem dla ich udręczonych duszy. Dziś bez Ich pomocy nie jestem w stanie w ogóle funkcjonować.

Dzięki Tobie, mogę stać się samodzielną osobą! Wierzę, że jeszcze kiedyś, wyjdę na słońce i spacer, na własnych nogach. Marzę o tym, by podjąć pracę, choćby zdalną. Chciałbym znów być komuś potrzebny. Proszę, Pomóż w miarę swoich możliwości. Z całego serca, dziękuję za każdą złotówkę.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby przeczytać Artykuł o mnie, to link do serwisu informacyjnego: https://www.bielsko.info/wiadomosci/35353-bielszczanin-sparalizowany-w-wyniku-bledow-lekarskich-bielsko-biala

 

Dołącz do Nas na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100084548169864

 

Pomóc Rafałowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3411 pomoc dla Rafała Flisek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Rafal:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3411 Help for Rafal Flisek

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Rafała:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3411 pomoc dla Rafała Flisek

 

Rafałowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...