Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

POMOGLIŚMY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZAKUPIE SPRZĘTU DO RATOWANIA ŻYCIA

POMOGLIŚMY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZAKUPIE SPRZĘTU DO RATOWANIA ŻYCIA

 

 

Pomogliśmy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnach w zakupie sprzętu do ratowania życia podczas wypadków –  zabezpieczenia poszkodowanych (dzieci jak i dorosłych) z podejrzeniem urazu kręgosłupa, aby umożliwić bezpieczną ewakuację i transport osób z rozbitych samochodów oraz trudno dostępnych miejsc, gdzie z powodu ograniczonej przestrzeni nie można dotrzeć ze standardowymi noszami. Jednostka OSP Chojny bardzo często wyjeżdża do wypadków drogowych. Jest to pomoc w celu ratowania życia dorosłych a także najmłodszych pociech, które bardzo często uczestniczą w tych nieszczęśliwych wypadkach. 

,,OSP CHOJNY położona jest w Województwie Łódzkim, Powiecie Wieruszowskim, Gminie Lututów. Z roku na rok jesteśmy coraz częściej dysponowani do rożnych zdarzeń w naszej gminie, a przede wszystkim na drogę ekspresową S8, która położona jest 500 m od naszej remizy. Przez MOP CHOJNY posiadamy wjazd w oby dwóch kierunkach. OSP CHOJNY to najdalej oddalona jednostka od PSP WIERUSZÓW ( około 40km) dlatego nasza pomoc jest bardzo potrzebna, gdyż dojazd Państwowej Straży Pożarnej w nasz rejon trwa ponad 20 minut. A także PSP WIELUŃ oddalone jest o ponad 20 km,dlatego na miejscu zdarzenia jesteśmy zawsze jako pierwsi. Po mimo wypadków na Drodze S8, coraz więcej dochodzi do wypadków na drogach gminnych, a także pożarów. W MOP CHOJNY powstał McDonald’s oraz Stacja Paliw Shell,na której też interweniowaliśmy ze względu na wyciek gazu. Czynnie uczestniczymy także w świętach kościelnych i państwowych. Organizujemy pokazy ratownicze dla mieszkańców gminy, a także prowadzimy akcje zapobiegające pożarom.
Nasze działania to głównie wypadki drogowe, w których liczy się ludzkie życie. Jesteśmy strażakami z pasją, nie wyobrażamy sobie innego życia bez niesienia pomocy. Gdy zawyje syrena zastawiamy swoje rodziny w domu i o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi by nieść pomoc poszkodowanym narażając swoje życie.”

Strona OSP CHOJNY: https://www.facebook.com/ospchojny/

 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook