Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI PIOTRUS I WALKA Z NOWOTWOREM

MALUTKI PIOTRUS I WALKA Z NOWOTWOREM

pp11

 

 

Zaczęło się niewinnie – od niewielkiego guzka wewnątrz noska, który zaniepokoił rodziców (było to mniej więcej  na początku stycznia). Udali się do lekarza rodzinnego, który wypisał skierowanie do szpitala w Tarnowie. Tam byli kierowani od lekarza do lekarza i nareszcie zostali przyjęci na oddział chirurgii dziecięcej, gdzie zostały wykonane badania krwi oraz usg. Lekarze nie podejrzewali, że to coś groźnego (diagnoza kaszak ropny), aż do 21 stycznia kiedy Piotruś miał mieć zabieg…

Podczas próby podjętej przez lekarzy okazało się ,że to jednak zła diagnoza. Pobrany został wycinek do badania histopatologicznego, już wtedy rodzice zostali poinformowani że to może być nowotwór ale raczej łagodny. Podczas oczekiwania na wyniki, niestety guzek zaczął się powiększać – zatkał mu już jedną dziurkę w nosku i zaczął wchodzić na policzek. Wyniki które przyszły 22 lutego dla wszystkich były szokiem – MIĘSAK PRĄŻKOWANOKOMÓRKOWY- NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY.

Zostali skierowani do Szpitala Uniwersyteckiego w Kraków Prokocim. Tam Piotruś jest poddawany dalszym badaniom, gdzie podczas rezonansu okazało się że są przerzuty do węzłów chłonnych. Została wprowadzona chemioterapia , którą Piotruś źle znosi. Niedawno przyszły wyniku podtypu nowotworu i jest to typ PĘCHERZYKOWY – podobno ciężki do całkowitego usunięcia.

Piotruś to naprawdę kochany i uśmiechnięty chłopczyk i dzielnie walczy z chorobą, chociaż już drugi rodzaj chemii go uczulił i musiał być podłączony pod tlen oraz mieć przetaczaną krew…
AKTUALIZACJA:

Niestety 13.11.2018 roku podczas wizyty kontrolnej w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie rodzice Piotrusia usłyszeli diagnozę , której żaden z rodziców, którzy to przechodzą nie chciałby usłyszeć- wznowa raka mięsak prążkowano komórkowy. Znowu zaczęła się walka o życie małego Piotrusia.

24.11.2018 roku Piotruś przeszedł operację radykalnego usunięcia guza w  Szpitalu we Wrocławiu im. T. Marciniaka. Po operacji i bardzo źle gojącej się ranie w związku z wcześniejszą w tym miejscu radioterapią, mały Piotruś zaczął znowu leczenie chemioterapią.

Rodzice chcą zrobić wszystko, aby Piotruś pokonał nowotwór, ale sami nie są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Każda pomoc dla nich ma ogromne znaczenie.

 

Pomóc Piotrusiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “877 pomoc dla Piotrusia Chudzikiewicza”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotrus:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: „877 Help for Piotrus Chudzkiewicz”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Piotrusia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “877 pomoc dla Piotrusia Chudzikiewicza”

 

Piotrusiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

pp8

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...