Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

KOCHANY SYNEK PIOTRUŚ I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM

KOCHANY SYNEK PIOTRUŚ I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Piotruś odszedł… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo go kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Piotrusia:

W styczniu 2020 u Piotrusia zdiagnozowano neuroblastomę 4 stopnia. W trybie pilnym został poddany intensywnemu leczeniu obejmującym siedem cykli chemioterapii, radioterapii oraz przeszedł dwie operacje etapowo usuwające guza. Efektem podjętych starań było częściowe wyleczenie choroby. Po zwolnieniu do domu i przyjmowaniu leków choroba powróciła w lipcu 2021. Po powrocie do szpitala Piotruś przyjął dwa cykle chemioterapii niestety bez pozytywnych efektów. Lekarze prowadzący podjęli decyzję o przeprowadzeniu przeszczepu immunologicznego oraz podaniu megachemioterapii.

Po zakończeniu leczenia pojawiła się wznowa w miejscu usunięcia guza. W ramach leczenia zostały podane 2 cykle Temodal + Irinotecan a po miesięcy kolejne 2 cykle immunoterapii z użyciem preparatu Quarziba. Po zakończonej immunoterapii obrazowanie wykryło zmiany ogniskowe w wątrobie, które zostały usunięte operacyjnie. Piotruś został skierowany na cykle N5 a następnie N6. Leczenie obejmowało 7 cykli. Po miesiącu od zakończenia leczenia tj. wrzesień 2022, obrazowanie MIBEK wykryło ogniska przerzutowe w wątrobie i płucach Piotruś został skierowany do Szpitala Specjalistycznego im. Tadeusza Marciniaka we Wrocławiu. Po przeprowadzeniu zabiegów usunięcia laparoskopowo guzów w płucach i wątrobie Piotruś został przeniesiony do Przylądka Nadziei celem kontynuacji leczenia. Lekarz prowadzący określił szanse na wyleczenia bliskie zeru.

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...