Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA PIOTRA

POMOC DLA PIOTRA

 

Choroba syna Piotra towarzyszy mu od urodzenia. Kiedy miał 5 miesięcy zauważyłam , że synek tylko leży w łóżeczku, nie próbuje siadać, nie gaworzy i nie interesuje się zabawkami. Zaniepokoiłam się tym i poszłam do lekarza , który wystawił skierowanie do neurologa. Po szczegółowych badaniach lekarz postawił diagnozę: Piotruś ma POPORODOWE DZIECIĘCE PORAŻENIE MÓZGOWE i najprawdopodobniej nie będzie mówił i nie będzie chodził. Było to dla nas duże przeżycie i ogromny szok, że nasze tak oczekiwane dziecko jest tak poważnie chore.

Wtedy zaczęło się jeżdżenie na rehabilitacje, robiliśmy wszystko, aby synowi pomóc. Byliśmy również na konsultacji u profesora Wiktora Degi, który potwierdził wcześniejszą diagnozę . Jako młodzi rodzice próbowaliśmy wszystkiego co było dostępne w latach 80-tych i 90-tych w jego rehabilitacji. Piotr przebywał też w szpitalu na rehabilitacji. Piotr ukończył szkołę podstawową w zakresie SZKOŁY ŻYCIA. Brał udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Owińskach. Niestety po kilku latach musieliśmy zrezygnować z jego uczestnictwa ponieważ zlikwidowano dowóz uczestników , a mąż ze względu na pracę nie był w stanie zawozić i przywozić Piotra. Po dwóch latach przebywania Piotra w domu w naszej miejscowości Murowana Goślina zostały otwarte przez Gośliński Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych – Warsztaty Terapii Zajęciowej z dowozem (płatnym) gdzie zaczął uczęszczać Piotr. Syn uczęszcza tam do dzisiaj . Jest bardzo zadowolony, zaakceptował terapeutów i pozostałych uczestników. Komunikuje się gestami i nawoływaniem. Piotr od urodzenia nie chodzi samodzielnie, chodzi przy naszej pomocy albo z pomocą balkonika, w domu porusza się na pośladkach. Poza domem jest wożony na wózku inwalidzkim.

W grudniu 2021 roku Piotr zachorował na COVID-19. Niestety choroba osłabiła jego nogi, przez co ciężko mu się poruszać. Staramy się go usprawnić przez rehabilitacje, którą ma na Warsztatach oraz dwa razy w tygodniu w domu z rehabilitantką, żeby wzmocnić mu nogi. Piotr wymaga butów ortopedycznych szytych na miarę oraz musi nosić podkolanówki uciskowe, codziennie zażywa też lekarstwa ( w tym też zapisane przez lekarza psychiatrę ).

W tym roku Piotr skończy 41lat. Co dwa lata staramy się latem wyjechać z nim na turnus rehabilitacyjny aby zmienić klimat. Jak wiadomo taki turnus dużo kosztuje nawet z dofinansowaniem. Ponieważ musimy jechać we troje , bo ja sama bym nie dała rady wszystko zrobić przy synu. Dofinansowanie otrzymuje syn i ja w części jako opiekun, mąż płaci całość ( 100 %) takiego turnusu.

Mirosława Janusz Skiba.

 

Pomóc Piotrowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3681 pomoc dla Piotra Skiba

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotr:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3681 Help for Piotr Skiba

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Piotra:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3681 pomoc dla Piotra Skiba

 

Piotrowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...