Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

OPERACJA MOIM RATUNKIEM, NIE CHCĘ BYĆ CIĘŻAREM

OPERACJA MOIM RATUNKIEM, NIE CHCĘ BYĆ CIĘŻAREM

 

 

Nazywam się Piotr Gawrysiak w wieku 23 lat uległem wypadkowi. W wyniku wypadku doznałem uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało całkowity paraliż kończyn dolnych…

Skutek wypadku to; złamany kręgosłup na odcinku piersiowym th 10. Odpryski kości uszkodziły rdzeń kręgowy, po jednej stronie miałem złamane wszystkie żebra, przebite i odbite płuco, wstrząśnienie mózgu, mocno rozciętą głowę, liczne otarcia itd.

Przeszedłem długą drogę życia przez ten czas, były różne powikłania zdrowotne operacje przeszczepy skóry, gdyż miałem odleżyny, problemy z nerkami i wiele innych.

Obecnie mam 48 lat. Resztę życia spędzę poruszając się za pomocą wózka inwalidzkiego. Przez pewien czas było trochę spokoju ze zdrowiem. Myślałem, że to koniec zmartwień ale za długo się nie nacieszyłem.

Na dzień dzisiejszy muszę koniecznie przejść operację kręgosłupa szyjnego. Dolegliwości są tak bolesne, że bez silnych leków przeciwbólowych trudno jest wytrzymać. Od kilku miesięcy nie przespałem spokojnie nocy przez ból mięśni rąk, stawów. Trudno jest mi utrzymać kubek z herbatą, a co gorsze, trudno mi się nawet ubrać. Moje nogi są niesprawne, ręce odmawiają posłuszeństwa, więc żeby być w miarę samodzielnym muszę przejść operację. 

Brakująca kwota do operacji to 17 000 zł. Wierzę, że mi się uda, ale potrzebuję Waszej pomocy. Jak nie uzbieram tej kwoty pozostanie tylko ból?

Chcę być jak najdłużej samodzielny, mam małego synka, który ma dopiero 6 lat. Chciałbym widzieć jak dorasta i cieszyć się każdą spędzoną z nim chwilą. Nie chcę być dla nikogo ciężarem. Do tej pory jakoś sobie radziłem… Ból nie pozwala mi często nawet na przesiadanie się z wózka na kanapę czy odwrotnie.

Moja renta inwalidzka wynosi niecałe 1 160 zł wraz dodatkiem pielęgnacyjnym i nie wiadomo, co w pierwszej kolejności kupić i co wybrać leczenie czy opłaty za rachunki bieżące.

Życie jest piękne nawet, jeśli człowiek porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, tylko potrzebne jest trochę wsparcia i zrozumienia osób drugich, że i taka osoba chce normalnie funkcjonować i egzystować tak jak każdy pełnosprawny człowiek.

Nie poddałem się w krytycznych momentach, więc tym bardziej nie mogę poddać się teraz. Próbuję walczyć o leprze jutro. Osobom zdrowym, chodzącym jest trudno, a co dopiero inwalidzie na wózku. Wszystkie zabiegi usprawniające to ogromny koszt, który muszę jakoś unieść. Sam nie dam rady.
Operacja i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych, których nie mam.

Potrzebuję pomocy, nawet tej najmniejszej. Nigdy nie przypuszczałem, że będę w takiej sytuacji. Proszę o wsparcie w walce o możliwość względnie normalnego funkcjonowania. Wiem, że potrzebujących ludzi jest wielu. Ja jestem jednym z nich. Dlatego bardzo proszę o pomoc

Dziękuję za poświęcony czas i zrozumienie.

 

Pomóc Piotrowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2190 pomoc dla Piotra Gawrysiaka”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotr:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2190 Help for Piotr Gawrysiak”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Piotra:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2190 pomoc dla Piotra Gawrysiaka”

 

Piotrowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook