Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WALCZĘ DLA MOJEGO SYNKA

WALCZĘ DLA MOJEGO SYNKA

 

Mam na imię Piotr i mam 53 lata, w kwietniu 1994 roku uległem wypadkowi, w którym doznałem licznych urazów w tym złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego na poziomie piersiowym, przez co jestem sparaliżowany od pasa w dół, oraz wielu złamań żeber, uraz klatki piersiowej ze stłuczeniem płuca, krwiaki w jednaj jamie płucnej.

Była chwila, że nie wiedziałam, o co się modlić, czy o to, aby Bóg zakończył moje cierpienia i nie pozwolił na takie życie, czy o to, abym żył i był mimo całkowitej niepełnosprawności. Czynności, które dawniej były normalne, teraz sprawiają nie lada wyzwanie i wiele trudności.

Przeszedłem długą drogę życia przez ten czas, były różne powikłania zdrowotne operacje, przeszczepy skóry, gdyż miałem odleżyny, problemy z nerkami i wiele innych. Pobyty w szpitalach przedłużały się w nieskończoność. Przeszedłem wiele bólu i cierpienia i kilka lat po szpitalach.

Życie jest piękne nawet, jeśli człowiek porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, tylko potrzebne jest trochę wsparcia i zrozumienia osób drugich, że i taka osoba chce normalnie funkcjonować i egzystować tak jak każdy pełnosprawny człowiek.

Osobom zdrowym, chodzącym jest trudno, a co dopiero inwalidzie na wózku. Wszystkie zabiegi usprawniające to ogromny koszt, który muszę jakoś unieść. Operacja i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych, których nie mam.

Nie tracę nadziei, i nie dopuszczam takiej myśli, że mogę zostać całkowicie unieruchomiony i leżeć w łóżku. Czeka mnie też operacja kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, trzydzieści lat siedzenia na wózku daje znać po sobie, że powoli zaczyna wszystko wysiadać. Ale nigdy się nie poddaje i biorę życie, jakim jest.

Jestem ojcem 10-letniego synka, którego kocham ponad wszystko, dla którego nie poddam się, nawet, jeśli czeka mnie wymagająca walka…

Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o pomoc finansową w postaci przekazania 1% podatku lub darowizny, która będzie wykorzystana na leczenie, leki, rehabilitację, poprawę warunków bytowych, jakieś turnusy rehabilitacyjne, zakup sprzętu ułatwiający życie osobie na wózku. Dodam jeszcze, że mieszkam samotnie, wszystkie czynności wykonuję sam, utrzymuję się z najniższej renty inwalidzkiej, która wystarcza tylko na bieżące rachunki i pozostaje na bardzo skromne jedzenie.

Wypadek zabrał mu tak wiele – nie pozwólmy, abym stracił jeszcze więcej.

 

Pomóc Piotrowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2190 pomoc dla Piotra Gawrysiaka”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotr:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2190 Help for Piotr Gawrysiak”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Piotra:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “2190 pomoc dla Piotra Gawrysiaka”

 

Piotrowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...