Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

ABY ZATRZYMAĆ ŚMIERTELNĄ CHOROBĘ

ABY ZATRZYMAĆ ŚMIERTELNĄ CHOROBĘ

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Piotr odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Piotra:

Nazywam się Piotr i mam 67 lat. Całe życie uczciwie pracowałem aby na emeryturze cieszyć się z życia i bawić się z wnukami. Od 3 lat jestem dziadkiem jedynej ukochanej i wyczekiwanej wnuczki.

Na początku roku 2019 moje nogi powoli odmawiały mi posłuszeństwa, zaczęliśmy więc wizyty u lekarzy, w szpitalach. Na początku mówiono Mi, że to problemy z kręgosłupem i po operacji będzie dobrze. Niestety z każdym miesiącem stan zdrowia się pogarszał: najpierw kule, potem wózek inwalidzki i nastąpił bezwład nóg. Ponownie zaczęliśmy badania lekarskie łącznie z pobytem w szpitalu. I stało się to na co nikt z nas nie był przygotowany- podczas hospitalizacji stwierdzono u mnie śmiertelną chorobę SLA- stwardnienie zanikowe boczne.

Pierwszymi objawami tej choroby są zaniki mięśni, spastyczny niedowład kończyn dolnych. W dalszym przebiegu choroby pojawiają się zaniki kolejnych grup mięśniowych z charakterystycznymi drżeniami pęczkowymi oraz progresją objawów spastycznych.
U pacjentów w toku rozwoju choroby dochodzi do powolnego, ale systematycznego pogarszania się sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych.

Z momentem postawienia diagnozy zaczęliśmy walkę o przedłużenie Mojego życia z myślą, że w najbliższym czasie będzie lek na tę chorobę. Moja rodzina nieustannie szuka pomocy i rozwiązań mających na celu powstrzymanie tej choroby. Niestety na dzień dzisiejszy jest jeden lek dostępny w Stanach Zjednoczonych ale jest bardzo drogi (który trzeba brać co najmniej dwa razy w roku) jak również jest możliwość znacznego spowolnienia choroby poprzez Terapię Komórkami Macierzystymi. Terapia prowadzona jest w oparciu o zgodę Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Instytut z siedzibą w Olsztynie działa od 2014 roku. SLA bez tej terapii prowadzi do śmierci w ciągu 3-5 lat, najczęściej śmierć z powodu SLA następuje wskutek niewydolności oddechowej (paraliż mięśni oddechowych).

Jeżeli uda Mi się zebrać pieniądze na tę terapię i leki dzięki Państwa hojności, obiecuję że będę robić wszystko aby poddać się wszystkim badaniom które mogłyby przyczynić się do poprawienia stanu Mojego zdrowia i przedłużenia życia.

Już wiem ,że Moje życie i moich bliskich nigdy nie będzie takie same. Moim największym marzeniem jest spowolnienie tej śmiertelnej choroby, aby za kilka lat zobaczyć moją jedyną, ukochaną wnuczkę jak idzie do pierwszej klasy.

Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc, o przekazanie wpłat na konto lub 1% z podatku. Mam nadzieję, że dzięki terapiom uda się w znacznym stopniu zatrzymać lub spowolnić tą okropną chorobę.

Dziękuję Piotr .

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...