Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMÓŻMY PAWŁOWI ODZYSKAĆ SZCZĘŚLIWE, NORMALNE ŻYCIE SPRZED WYPADKU

POMÓŻMY PAWŁOWI ODZYSKAĆ SZCZĘŚLIWE, NORMALNE ŻYCIE SPRZED WYPADKU

 

Paweł to bardzo wesoły młody człowiek, lubiący dobrą muzykę, kino i spotkania ze znajomymi. Dusza towarzystwa, swoimi dowcipami potrafi rozbawić każdego. Zawodowo służy w wojsku w 102 Batalionie Ochrony w Bielkowie. Jest szczęśliwym mężem, synem, bratem i wujkiem. Zawsze można na niego liczyć.

Dnia 28.10.2022 o godzinie 6.30 rano jego życie się zmieniło. Był to zwyczajny poranek, Paweł jak co dzień jechał do pracy swoim wymarzonym motocyklem. Niestety nie dojechał na służbę. Zdarzył się wypadek. Wjechał w niego samochód osobowy przewrócił go i nieszczęśliwie wepchnął pod drugi nadjeżdżający samochód. Jego życie się zatrzymało. W krytycznym stanie, niewydolny krążeniowo – oddechowo, trafił do Szczecińskiego Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Od tamtej pory przebywa na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej a lekarze walczą o jego życie.

Paweł doznał bardzo ciężkich obrażeń wielonarządowych : złamań miednicy, obojczyka, mostka, żeber, stłuczenia mózgu, obustronnej odmy opłucnowej, uszkodzenia krtani, perforacji przewodu pokarmowego. Był podłączony do respiratora. Na dzień dzisiejszy Paweł jest wybudzony, jest w kontakcie logicznym, jednak z powodu uszkodzenia krtani ma założoną tracheotomie, przez co na nowo musi nauczyć się komunikować. Jest żywiony sondą.

Przez liczne złamania jest leżący i wymaga 24 – godzinnej opieki osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych. Jak mówią lekarze zdarzył się cud, że Paweł przeżył tak ciężki wypadek, teraz potrzebujemy kolejnego cudu, żeby mógł powrócić do normalnego życia, pomagania innym i spełniania swoich marzeń.

Paweł jest chętny do rehabilitacji, nie załamuje się i bardzo chce stanąć na nogi. Żeby miał na to szansę, kiedy wyjdzie ze szpitala, musi trafić do całodobowego specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego. Tylko tam, dzięki długotrwałym ćwiczeniom jego życie może wrócić na właściwy tor i wyglądać tak jak przed wypadkiem. Koszt pobytu w ośrodku jest jednak bardzo wysoki i wynosi 30 tysięcy miesięcznie, a rehabilitacja w nim potrwa od 6 do 12 miesięcy. Paweł i jego rodzina sami nie są w stanie pokryć tak wysokich opłat. Potrzebują naszego wsparcia. Nie pozwólmy żeby życie Pawła przez wypadek zmieniło się na zawsze. Pomóżmy mu stanąć na nogi i wrócić do normalnego funkcjonowania i pracy. BARDZO PROSIMY WAS O POMOC. BEZ WASZEJ POMOCY NIE DAMY SOBIE RADY.

 

Pomóc Pawłowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3432 pomoc dla Pawła Karolaka

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Pawel:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3432 Help for Pawel Karolak

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Pawla:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3432 pomoc dla Pawła Karolaka

 

Pawłowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...