Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

ABY MÓJ UKOCHANY SYN WRÓCIŁ DO ŻYCIA…

ABY MÓJ UKOCHANY SYN WRÓCIŁ DO ŻYCIA…

Pawel11

 

 

ENGLISH VERSION —> LINK

DEUTSCHE VERSION –> LINK

Zwracam się do Państwa z bardzo gorącą i serdeczną prośbą, do ludzi dobrej woli. Życzliwych, wyrozumiałych. Do sponsorów i darczyńców dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu funduszy na leczenie. W chwili obecnej z naciskiem na rehabilitację, gdyż Paweł jest w śpiączce.

Jestem matką Pawła ur.11.09.1986 r. Piszę w jego imieniu, gdyż on sam nie może zwrócić się do Państwa z apelem o pomoc.
W dniu 01.04.2017r. przeszedł ciężki udar niedokrwienny pnia mózgu z wtórnym ukrwotocznieniem. Jest to stan przez lekarzy określany wegetatywny z tetraplegią. Oddycha za pomocą respiratora, odżywiany jest przez PEG.

Mimo ,że syn szybko uzyskał pomoc medyczną: karetka pogotowia, transport Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala na SOR, stan jest ciężki.
Na oddziale udarowym , już po ustabilizowaniu syna, usłyszeliśmy najstraszniejsze słowa….
ZOSTAŁY MU GODZINY ŻYCIA !!!!!!!!!!!!.

Świat dla nas zatrzymał się w miejscu.Przez 2,5 miesiąca , kiedy Paweł przebywał na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, był to czas ciągłego balansowania pomiędzy życiem i śmiercią. Jeden dzień w miarę stabilny , następny diametralnie inny: temperatura, zapalenie dróg moczowych, zapalenie płuc z wyhodowaniem patogena włącznie.

Zrobiono badanie genetyczne , by dowiedzieć się dlaczego w tak młodym wieku przeszedł tak straszny PAwel0udar. Okazało się , że Paweł ma mutację genu MTHFR i trombofilię. Do czasu udaru pracował jako kierowca busa , jeżdził po całej europie. Miał narzeczoną i plany na przyszłość, ślub, wspólne zamieszkanie .

W jednej chwili wszystko przestało być ważne. Ważne było, by przeżył kolejny dzień i kolejny. Mówiłam sobie i innym, że brak złych wiadomości to dobre wiadomości.

Wierzyłam i nadal wierzę, że Paweł wyjdzie z tego , że pokona tą straszną chorobę. Niektórzy patrzyli na mnie z politowaniem inni ukradkiem stukali się w czoło kiedy mówiłam , że on będzie żył.
Jego chorobę przepłaciłam ostrym zawałem serca , ale pozbierałam się szybko, bo jestem mu potrzebna !!!!

Paweł w listopadzie ub roku został wypisany przez rodziców z ZOLu do domu. Przechodzi intensywną rehabilitację . Dzięki miłości i pielęgnacji oraz opiece rodziców robi ogromne postępy. Jest odłączany od respiratora na razie na kilka godzin w ciągu dnia , ale to i tak OGROMNY sukces.

Największym problemem jest kontakt z otoczeniem. Po udarze nie mówi, nie może też porozumiewać się w inny sposób, ponieważ porusza tylko oczami. Może mu pomóc Cyber-eye. Jest to system do komunikacji pozawerbalneji neurorehabilitacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju.System ten przeznaczony jest dla chorych mogących komunikować się jedynie za pomocą wzroku.
Paweł pomyślnie przeszedł testy na Cyber-oko. Koszt tego urządzenia to ponad 24 tys. zł. Jest to ogromna kwota przekraczająca możliwości finansowe rodziny. Jeżeli możesz dorzucić choć jedną złotówkę do zbiórki na C-eye. Daj szansa Pawłowi na kontakt ze światem.

Mimo tego wszystkiego co przeżyliśmy przez te pół roku Paweł żyje i chce żyć. Kurczowo trzyma się życia. Wiem, że czeka nas jeszcze długa droga. Wiele łez i bólu przed nami. Długa i ciężka rehabilitacja ale przejdziemy to razem z Waszą pomocą, ludzi dobrych życzliwych i wielkiego serca, otwartych i wrażliwych na cierpienie innych.

 

Wierzę, że przed nami są jeszcze dobre dni.Dzięki Waszej pomocy jest szansa , że wróci do zdrowia i do domu.
” Bo Bóg włożył swoją miłość w Twoje ręce, jak klucz do raju “

 

Pomóc Pawłowi można dokonując wpłaty na konto:Pawel09

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1109 pomoc dla Pawła Frątczak”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Pawel:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1109 Help for Pawel Fratczak”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Pawła:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1109 pomoc dla Pawła Frątczak”

 

Pawłowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook