Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

PAULINKA – 14 LAT I WALKA Z RAKIEM O WŁASNE ŻYCIE

PAULINKA – 14 LAT I WALKA Z RAKIEM O WŁASNE ŻYCIE

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Paulinka odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu

Historia Paulinki:

Czy 13 lat jest odpowiednim wiekiem do Walki o Swoje Życie? U naszej córki Paulinki miesiąc przed 13 urodzinami zdiagnozowano Osarcoma- kostniakomięsaka kości ramiennej lewej z przerzutami już do obu płuc jest to nowotwór złośliwy. Dowiedzieliśmy że rokowania na wyzdrowienie wynoszą 50%, a przy przerzutach spadają do 30% i będzie to ciężka Walka.

Po 6 cyklach chemioterapii Paulina przeszła operacje usunięcia guza kości ramiennej i wstawienie endoprotezy modularnej. Paulinka dzielnie znosiła ból przy rehabilitacji po operacji, jest naprawdę dzielna.

Później były dalsze cykle chemioterapii i w kwietniu 2019 roku przeszła operację usunięcia zmian z lewego płuca w czerwcu z prawego. Ta operacja była bardzo trudna bo musieli córce otworzyć klatkę piersiową ale wszystko się udało . Niestety po badaniu tomografii okazało się że jest zmiana na lewym płucu i znowu operacja. Lekarze musieli podjąć decyzję o zmianie chemioterapii, bo tą którą dostawała przestała działać. Przyszło pierwsze załamanie bo jeśli nowa chemia nie zadziała nasza córka nie będzie miała szans na wyleczenie ale Paulinka nie poddała się i walczyła dalej.

Po kolejnej operacji w listopadzie okazało się, że na prawym płucu jest czysto, była radość i łzy, że teraz będzie już lepiej. Paulinka jest silna i dzielna nigdy się nie poddaje. Po skończonym leczeniu szpitalnym Paulinka zacznie leczenie lekami nierefundowanymi przez NFZ mamy uzbierane na trzy miesiące leczenia, ale nie wiemy czy nie będzie trzeba przedłużyć leczenia. Walka z chorobą córki to także duże wydatki na leki, opatrunki, rehabilitacje, a także dojazdy do szpitali w Bydgoszczy, Wrocławiu oraz  kontrole w Warszawie. Jeśli ktoś by chciał finansowo wesprzeć naszą córkę będziemy ogromnie wdzięczni .

Rodzice Paulinki

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...