Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OPERACJA RATUNKIEM W WALCE Z CHOROBĄ

OPERACJA RATUNKIEM W WALCE Z CHOROBĄ

 

 

Mam na imię Patryk I mam 27 lat. Od 2 roku życia zmagam się z chorobą o nazwie MHE (Mnogie Wyrośla Chrzęstno-kostne). Mówiąc najprościej jest to zaburzenie wzrostu kości, które powoduje ich deformację. Dodatkowo w okolicach stawów wyrastają guzy często powodujące ból i ograniczające możliwości ruchowe. W moim ciele znajduje się ich ponad 20.

Trochę o mnie. Od dziecka trenowałem ju-jitsu z licznymi sukcesami. Po kilku operacjach musiałem przerwać uprawianie tego sportu. Sporą część czasów edukacji spędziłem w szpitalach, bądź na przebywaniu w domu po przebytych zabiegach. Aktualnie staram się normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Ukończyłem studia z logistyki oraz zarządzania. Pracuję jako doradca klienta. Systematycznie chodzę na siłownie oraz baseny. Są to czynności, dzięki którym nie odczuwam mocnych dolegliwości bólowych.

W jaki sposób choroba wpływa na moje życie? Moje ciało ma liczne deformacje, których nie widać na pierwszy rzut oka. Pozornie, wyglądam jak zdrowa osoba. Niemniej jednak, jedna z moich nóg jest krótsza, mam krzywy kręgosłup, nie umiem w pełni wyprostować łokcia i jeszcze kilka innych dysfunkcji. Brak uprawiania ćwiczeń powoduje, że systematycznie odczuwam bóle w okolicach pleców, czy też nóg. Moje mięśnie ciągle są napięte. Dodatkowo, zdarzają się dni, w których czuję ból spowodowany guzami rozsianymi po moim ciele.

Mówiąc szczerze długo wzbraniałem się przed założeniem konta na tej stronie. Zawsze uważałem że są inne osoby znacznie bardziej potrzebujące ode mnie. Pochodzę z normalnej, wspierającej rodziny. Nasz status materialny określam jako dobry. Niemniej jednak co jakiś czas muszę jeździć do Warszawy na wizytę lekarską, masaże czy też inne zabiegi poprawiają mój komfort życia. Niedawno wydaliśmy 75 tysięcy złotych na moją operację, co było bardzo dużym obciążeniem rodzinnego budżetu. Teraz jest już lepiej. Natomiast nie wiem, czy za rok, dwa, trzy, dziesięć, dwadzieścia lat mój stan zdrowia znacząco się nie pogorszy i nie zmusi mnie do kolejnej tak kosztownej operacji. Z tego powodu jestem niezmiernie wdzięczny za każdy najmniejszy datek, który przeznaczę na poprawę swojego zdrowia. Dziękuję raz jeszcze!

 

Pomóc Patrykowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 2964 pomoc dla Patryka Jędyk

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Patryk:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 2964 Help for Patryk Jedyk

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Patryka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 2964 pomoc dla Patryka Jędyk

 

Patrykowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...