Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANA CÓRECZKA OLIWKA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

UKOCHANA CÓRECZKA OLIWKA I WALKA Z GUZEM MÓZGU

 

Marzec 2022 r. zmienił nasze życie nie do poznania. Oliwka zaczęła źle się czuć. Wymiotowała, miała bolesne bóle głowy oraz bóle brzucha, które wskazywały na infekcję wirusową. Ponieważ objawy nie ustąpiły zostaliśmy skierowani do Szpitala na oddział pediatryczny w Sokółce celem pogłębienia diagnozy. 31.03.2022 r. Oliwcia miała wykonane badanie dna oka, które wykazało nieprawidłowości. Skierowano nas na pilną konsultację neurologiczną. Jeszcze tego samego dnia Oliwkę przewieziono do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, gdzie został wykonany tomograf komputerowy mózgu. Niestety wyniki nas przeraziły, badanie wykazało rozległy guz w okolicy czołowej. Następnego dnia wykonano rezonans magnetyczny, który potwierdził obecność guza. Świat nam się zawalił…

Niezbędna była natychmiastowa operacja. Oliwka została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka na oddział neurochirurgii, tam odbyła się kilkugodzinna operacja ratująca życie naszej Córeczki. Guz został usunięty w całości, a my w nadziei oczekiwaliśmy na wynik histopatologiczny. Niestety, w badaniu neuropatologicznym rozpoznano ATRT – złośliwy nowotwór mózgu WHO G4. 12.04.2022 r. trafiliśmy na oddział onkologiczny w CZD gdzie rozpoczęła się walka o życie Oliwki.

Oliwka ma za sobą długą walkę. Za nią ciężka operacja, 4 cykle chemioterapii, 6 tygodni radioterapii. Obecnie Oliwka przechodzi bardzo ciężki, trzeci z pięciu cykli chemioterapii. To nie będzie koniec leczenie, bo przed nami jeszcze długotrwała chemia podtrzymująca.

Częste pobyty w szpitalu wymagają stałej opieki, dlatego mama zrezygnowała ze swojej pracy zawodowej by opiekować się córeczką. Ogromne nakłady finansowe na dojazdy, suplementację, wizyty u lekarzy specjalistów pochłonęły już praktycznie całe nasze oszczędności. Jeśli zajdzie taka konieczność niezbędny będzie wyjazd za granicę, aby ratować naszą Oliwkę, ale na to są potrzebne środki, których sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić w tak krótkim czasie.

Oliwka ma 10 lat, jest niezwykle dzielną i uśmiechniętą dziewczynką, która codziennie walczy o swoje zdrowie zamiast chodzić do szkoły i bawić się ze swoimi przyjaciółmi. Przed nami jeszcze długa droga i ciężka walka, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla Oliwci. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby Oliwka wróciła do zdrowia i znów czerpała radość z beztroskiego dzieciństwa. Razem możemy więcej.

 

Pomóc Oliwce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3405 pomoc dla Oliwii Bogusławskiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Oliwia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3405 Help for Oliwia Boguslawska

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Oliwki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3405 pomoc dla Oliwii Bogusławskiej

 

Oliwce można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...