Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OPERACJA MOJĄ JEDYNĄ SZANSĄ

OPERACJA MOJĄ JEDYNĄ SZANSĄ

 

Po wielu latach wydeptanych ścieżek od specjalisty do specjalisty, w październiku 2020 roku moje stopy przekroczyły próg kliniki Medicus we Wrocławiu. Tam usłyszałam diagnozę, która mnie wbiła w fotel: ENDOMETRIOZA GŁĘBOKO NACIEKAJĄCA IV ST – najcięższy stopień z możliwych!

Wchodząc w szczegóły moje endometrium czyli błona śluzowa macicy zamiast być wydalana całkowicie wraz z miesiączką postanowiła rozprzestrzeniać się z każdym okresem po całym ciele, wszczepiając się w okoliczne narządy (jelita, otrzewna, przepona,więzadło krzyżowo – maciczne, tylne sklepienie pochwy i cholera wie co jeszcze). Namnażanie się komórek endometrialnych spowodowało, że mam liczne zrosty i nacieki na narządy. Wynikiem tego jest to,  że przez bardzo wiele lat żyję z chronicznym zmęczeniem i potwornym bólem podczas menstruacji, bólem jelit, żołądka, defekacji. Wisienką na torcie jest, jak na razie (bo głęboko w to wierzę, że jest jeszcze dla mnie szansa) brak dziecka…

 Niestety w Polsce możliwości leczenia endometriozy są bardzo ograniczone. Ta choroba wymaga interdyscyplinarnego podejścia oprócz operacji potrzebna jest: fizjoterapia uroginekologiczneja, wisceralna, masaże oraz odpowiednie odżywianie co wiąże się oczywiście z dodatkowymi niemałymi kosztami. Co do ośrodków specjalizują się w operacji endo głębokonaciekającej to są PRYWATNE i bardzo drogie. Dlatego zmuszona jestem prosić WAS o pomoc. Ośrodek Medicover w Warszawie, w którym chciałabym być operowana, wycenił moją operację na kwotę, która jest możliwa dla mnie tylko w sferze marzeń (57tyś). Jest to operacja robotem Da Vinci, dzięki któremu jest możliwy jak najmniej inwazyjny zabieg w organy wewnętrzne i co za tym idzie szybszy powrót do normalności.

Im szybciej uda mi się zoperować zmiany pustoszące mój organizm tym większe prawdopodobieństwo, że uniknę całkowitej bezpłodności oraz chronicznego bólu 

w okolicach przewodu pokarmowego. 

Wierzę w to, że jest jeszcze szansa na normalne życie… Życie, które pozwoli mi na posiadanie dziecka, życie bez przeszywającego bólu i ciągłego zmęczenia. Niech MOC będzie z Wami!!!

 

Pomóc Oldze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3211 pomoc dla Olgi Omelaniuk

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Olga:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3211 Help for Olga Omelaniuk

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Olgi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3211 pomoc dla Olgi Omelaniuk

 

Oldze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...