Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MAM DLA KOGO ŻYĆ…

MAM DLA KOGO ŻYĆ…

 

 

Nazywam się Olga Gromadzka, mam 33 lata. Wraz z córeczką mieszkam w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim.

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się w 2015 roku, tuż po porodzie. Czułam ogólne osłabienie, bóle mięśni rąk i nóg. Myślałam, że to skutki ciąży, trudnego porodu i zwyczajnie potrzebuję czasu na regenerację. Jednak dolegliwości nasilały się, ręce traciły sprawność, zdarzały się utraty równowagi i upadki. Przez długi czas byłam odsyłana od lekarza do lekarza, robiąc kolejne specjalistyczne badania, nadal pozostając bez diagnozy.

W styczniu 2017 roku trafiłam do Kliniki Neurologii w Warszawie. Po tygodniu spędzonym na oddziale usłyszałam ostateczną diagnozęstwardnienie zanikowe boczne. Diagnoza okazała się najgorszą jaka mogła paść w neurologii.

CZYM JEST STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE (SLA)?

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA), zwane także chorobą neuronu ruchowego, jest postępującą chorobą neurodegeneracyjną. Powadzi ona do niszczenia komórek nerwowych znajdujących się w mózgu i rdzeniu kręgowym, odpowiadających za pracę mięśni, sprawność i koordynację ruchową. W wyniku choroby stopniowo zanikają mięśnie, systematycznie pogarsza się sprawność ruchowa, pojawia się niedowład nóg i rąk. Dochodzi do zaburzeń mowy, połykania i w końcu problemów z oddychaniem. Umysł pozostaje sprawny a człowiek staje się więźniem własnego ciała. 

W chwili obecnej jest to choroba nieuleczalna, postępująca. Możliwe jest jedynie leczenie wspomagające, mające na celu spowolnienie postępu choroby.

PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Jedną z form leczenia wspomagającego jest przeszczep komórek macierzystych bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Terapia ta stwarza nadzieję na spowolnienie choroby poprzez przejęcie funkcji zanikających komórek nerwowych przez tzw. komórki macierzyste.

Na początku stycznia 2018 udało mi się zakwalifikować do programu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i wkrótce czeka mnie seria przeszczepu. Niestety  program terapii komórkami macierzystymi realizowany jest tylko  przez pewien okres. Trudno przewidzieć reakcję mojego organizmu oraz efekty jej zastosowania. Gdyby przyniosła ona oczekiwane wyniki to kontynuacja przeszczepów będzie już odpłatna, ponieważ Narodowy Fundusz zdrowia na chwilę obecną nie refunduje tego leczenia.

W całym procesie leczenia, spowalniania choroby bardzo istotną rolę odgrywa także rehabilitacja. Odpowiednie ćwiczenia w znacznym stopniu wydłużają okres lepszej sprawności fizycznej.

Mam ogromne wsparcie wśród najbliższych. Mam dla kogo żyć. Pragnę jak najdłużej zachować sprawność ruchową aby móc wychować moją córeczkę. Przede mną trudny czas, ale bardzo wierzę w to, że uda mi się zatrzymać tę chorobę.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe poprzez przekazanie darowizn na dalsze leczenie i rehabilitację.

Będę bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

 

Pomóc Oldze można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1316 pomoc dla Olgi Gromadzkiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Olga:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Title: „1316 Help for Olga Gromadzka”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Olgi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “1316 pomoc dla Olgi Gromadzkiej”

 

Oldze można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...