Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

OLGA I JEJ NIERÓWNA WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ MIELOBLASTYCZNĄ

OLGA I JEJ NIERÓWNA WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ MIELOBLASTYCZNĄ

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Olga odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane…

Historia Olgi:

Olga – pełna życia i optymizmu siedemnastolatka walczy z ostrą białaczką mieloblastyczną. Jej problemy zdrowotne zaczęły się w listopadzie 2014 roku. Dziewczynka szybko męczyła się i miała stany podgorączkowe. Lekarze przez długi czas podejrzewali zwykłą infekcję. Jednak pomimo wdrożenia leczenia stan Olgi nie poprawiał się. Dziewczynka wraz z rodziną mieszkała wtedy w małej wsi na Ukrainie. Rodzice Olgi zdecydowali udać się po pomoc do szpitala wojewódzkiego, gdzie postawiono diagnozę: ostra białaczka mieloblastyczna – grupa wysokiego ryzyka.

Rodzice nie mogąc uwierzyć w to, co usłyszeli zdecydowali zawieźć próbkę krwi do Kijowskiej Kliniki Narodowej, gdzie niestety potwierdzono diagnozę. W Kijowie, w klinice OHMADET Olga rozpoczęła leczenie. Przez pół roku lekarze ratowali jej życie: ogrom badań, zabiegów, pięć bloków chemioterapii, osiemdziesiąt sześć transfuzji krwi, 14 dawek radioterapii… Następnie rok chemioterapii podtrzymującej.

Po leczeniu Olga wróciła do domu z nadzieją, że nowotwór został pokonany i nigdy nie wróci. Olga skończyła jedną szkołę, po czym rozpoczęła naukę w drugiej. Marzy, by zostać projektantką ubrań. Niestety w sierpniu 2018 r. choroba wróciła. Uśmiechniętej, pięknej dziewczynie zawalił się świat. Siedemnastoletnia Olga, będąca już bystrą i w pełni świadomą swojej choroby nastolatką doskonale zdawała sobie sprawę z tego, jaką drogę musi przejść, by odzyskać zdrowie. Nie chciała znowu jechać do Kijowa. Nie wierzyła, że w tamtejszej klinice można jej pomóc. Dodatkowo doskonale zdawała sobie sprawę, że ponowny wyjazd na leczenie do odległego miasta znacznie przewyższa możliwości finansowe jej rodziny.

Lekarze z kijowskiej kliniki dali jednak Oldze nadzieję na ponowny powrót do zdrowia. Dziewczynka nie mogła z tej szansy nie skorzystać i po raz drugi rozpoczęła leczenie. Otrzymała trzy bloki chemioterapii. W międzyczasie rodzice Olgi dowiedzieli się, że ich córka musi zostać poddana przeszczepowi szpiku kostnego. Niestety na Ukrainie nie wykonuje się takiego zabiegu od dawcy niespokrewnionego. W związku z czym skierowano Olgę na dalsze leczenie zagranicę.

Rodzice wystąpili z wnioskiem do Ukraińskiego Ministerstwa Ochrony Zdrowia na pokrycie kosztów dalszego leczenia w Polsce. Koszt przeprowadzenia przeszczepu szpiku w Klinice w Bydgoszczy wraz z koniecznym leczeniem to 108 255 EUR. Po czterech miesiącach oczekiwania na niezbędne do leczenia w Polsce fundusze, Olga wraz z rodzicami przyjechała do Bydgoszczy, gdzie 4 lutego rozpoczęła leczenie. Pomimo złego samopoczucia, Olga ma teraz pozytywne nastawienie. Co prawda znalazła się w obcym dla siebie miejscu, ale za to dającym jej szanse na wyzdrowienie i realizację swoich młodzieńczych marzeń.

Dziewczyna, pomimo bólu i cierpienia jest pełna nadziei i optymizmu. Rodzice wynajęli mieszkanie w pobliżu szpitala. Jednak koszty towarzyszące leczeniu oraz utrzymanie w Polsce znacznie przewyższają obecne możliwości finansowe rodziny.
W związku z powyższym Olga wraz z rodzicami prosi o pomoc finansową na pokrycie kosztów związanych z leczeniem dziewczynki, które nie są refundowane (środki pielęgnacyjne, niektóre leki, suplementacja, specjalistyczna dieta, rehabilitacja), a także o wsparcie finansowe dotyczące utrzymania w Polsce.

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook