Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

OLEK I MALEŃKIE CHORE SERDUSZKO

OLEK I MALEŃKIE CHORE SERDUSZKO

 

 

Spodziewamy się długo wyczekiwanego synka, który ma przyjść na świat w drugiej połowie lutego, będzie miał na imię Olek. Ciąża przebiegała książkowo do momentu badań połówkowych, podczas których stwierdzono HLHS – zespół niedorozwoju lewej części serca.

Chociaż Olek jeszcze się nie urodził to już wiemy, że czeka go ciężka walka o życie. Od razu po urodzeniu otrzyma lek podtrzymujący życie, dający możliwość przygotowania się do pierwszej operacji, która odbędzie się w pierwszych dniach jego życia. Ma ona na celu uratowanie życia, a to jest dopiero początek leczenia, który nie wiadomo jak się potoczy, lecz mamy nadzieję, że wszystko się uda i będzie mógł wieść praktycznie normalne i szczęśliwe życie, jak jego rówieśnicy, mimo posiadania jedynie połowy serduszka.

Koszty leczenia są same w sobie spore. Mieszkamy w Gdańsku, a leczenie jakiemu zostanie poddany nasz synek ma się odbyć w Łodzi, co generuje dodatkowe koszty związane z dojazdami czy zakwaterowaniem na miejscu, w związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie wpłat na konto lub 1% podatku, za co z góry serdecznie dziękujemy.

 

AKTUALIZACJA:

Olek jest po pierwszej operacji, która odbyła się 4 marca. Start miał bardzo ciężki, w pierwszych dobrach, jak to mówili lekarze stan był krytyczny. Kardiochirurdzy byli zmuszeni do włączenia ecmo, co było jedyną szansą na uratowanie życia. Na ten moment stan jest dalej ciężki, lecz stabilny. W tej chwili zmaga się z odłączeniem od respiratora, by móc oddychać samodzielnie. Z dnia na dzień stan naszego syna jest coraz lepszy, jednak jeszcze długa droga przed nami, żeby wyjść do domu

 

AKTUALIZACJA 2:

Oluś jest po cewnikowaniu serca i drugiej operacji. Przed nim jeszcze kolejne cewnikowanie, w którym kardiolodzy chcą sprawdzić skąd wynika spadek saturacji, możliwe, że potrzebne będą stenty. W tym momencie ciężko stwierdzić co się dzieje i jak można temu zaradzić. Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że niedługo jego stan się poprawi.

 

Pomóc Olkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3142 pomoc dla Olka Mazurek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Olek:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3142 Help for Olek Mazurek

 

Aby przekazać 1% podatku dla Olka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3142 pomoc dla Olka Mazurek

 

Olkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...