Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

NIKOLKA I WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

NIKOLKA I WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

 

 

 

Nikola w wieku 3 lat na początku listopada 2017r trafiła do szpitala regionalnego w Grudziądzu, gdzie wykonano serię badań, po których stwierdzono guza lewego nadnercza. Córeczka została przewieziona do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy gdzie usunięto guz 20 listopada 2017r w jej czwarte urodziny. Po przebadaniu wyciętego guza zdiagnozowano Neuroblastomę 4 stopnia.

Po operacji okazało się, że pękający guz uszkodził rdzeń kręgowy, przez co straciła władzę w nogach. Nikolka jest po chemioterapiach i ciągłych podejściach do separacji komórek macierzystych potrzebnych do przeszczepu. Bardzo trudno było uzbierać te komórki u Nikoli więc podano jej wspomagający lek Mozobil, dzięki któremu udało się zgromadzić odpowiednią ilość do przeszczepu.

Aby ratować Nikolkę konieczna jest terapia przeciwciałami w Krakowie, która jest nierefundowana, a jej koszt to 200 tys. Euro.

Nie mamy pieniędzy, żeby uratować naszą córeczkę. Jeśli na początku grudnia nie znajdziemy się w klinice, szansa na ukończenie leczenia jest zerowa. Nowotwór, który ją zaatakował nie miał litości i uszkodził rdzeń kręgowy. Nikola nie chodzi. Nowotwór może zabrać nam córeczkę. I jedynym w tej chwili miejscem na Ziemi, gdzie mogą jej pomóc jest szpital w Krakowie. Niestety cena na jaką wyceniono życie Nikoli jest dla nas nieosiągalna. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie nam zmierzyć z takim przeciwnikiem, że my też będziemy potrzebowali pomocy. Czeka nas kolejna rozłąka z młodszą córeczką w poszukiwaniu ratunku dla Nikoli.

Ale nie rozpoczniemy jej bez Waszego wsparcia… Tak się boimy. Stoimy w głębokim dole. Nie mamy już czasu... Wołamy więc do Was z tego głębokiego dołu, wyciągając rękę o pomoc i zatrzymanie się na chwilę, zostawcie nam szansę… Podaj swoją pomocną dłoń i uratuj nasze dziecko, które tak wiele już wycierpiało…

 

AKTUALIZACJA:

Niestety dostaliśmy wiadomość, że Nikola ma wznowę choroby i konieczne jest dalsze bardzo trudne leczenie. Przeszła kolejną operację wycięcia guza na kręgosłupie. Nadal potrzebna jest pomoc

 

Pomóc Nikoli można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1701 pomoc dla Nikoli Lewandowskiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nikola:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “1701 Help for Nikola Lewandowska”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Nikoli:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1701 pomoc dla Nikoli Lewandowskiej”

 

Nikoli można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

 

 

 

 

 

 

 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook