Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA NIKODEMA

POMOC DLA NIKODEMA

 

 

Nikodem urodził się w 2008 roku po trudnej, zagrożonej ciąży z podejrzeniem infekcji wrodzonej. Nikodem urodził się za wcześnie z mocno wyraźnymi cechami wcześniactwa. Ucieszyliśmy się bardzo, że infekcja nie potwierdziła się, ale szybko nasz entuzjazm zgasiła położna mówiąca ” Proszę uważać bo wszystkie ciężkie choroby ujawniają się najczęściej do 4 roku życia”. Wtedy nie wiedzieliśmy, że to jak przepowiednia dla naszego syna…

Pierwsze karmienie nie powiodło się i następne, potem kolejne. Liczne próby karmienia, bezsilność osłabienie u dziecka i narastające problemy hematologiczne. Pobyt w szpitalu, alergia ciągle było coś pod górkę.
W 18 miesiącu życia Nikodem poddał się z jedzeniem został tylko na odżywce medycznej. Nikt nie umiał odpowiedzieć na pytanie dlaczego nasz synek chce a nie może nie potrafi jeść.

Ciągłe pobyty w szpitalach, diagnoza torbiel pajęczynówki w mózgu i spektrum autyzmu.
W wieku 5 lat otrzymał diagnozę Zespół Aspergera. Otrzymał leki na wyciszenie emocji i zaburzeń sensorycznych, uczęszczał na zajęcia terapeutyczne. Jednak tak naprawdę Nikodema „Zdiagnozował” jego młodszy brat Jaś.

Jaś urodził się gdy Niko miał 6 lat i był niemalże lustrzanym odbiciem Nikodema!
Wysnuto podejrzenie rozszczepu podniebienia u Jasia a okazało się, że to Nikodem go ma!!!
Wtedy Nikodem miał już 9 lat- pilna zbiórka pieniędzy, bo nie było już czasu. Rozszczep podniebienia operuje się gdy dziecko ma ok rok. musieliśmy działać szybko. Jeszcze przez kilka lat będzie wymagał opieki neurologopedy , bo dopiero uczy się gryźć i żuć pokarmy.

Podczas operacji okazało się, że Niko bardzo się męczył i dlatego miał problemy z jedzeniem. Oprócz rozszczepu miał za długie bardzo wiotkie podniebienie które przysłaniało nos, stąd ciągłe zapalenie zatok, bezdechy w nocy. Nikodem jest pod wielospecjalistyczną opieką między innymi uczęszcza do szkoły terapeutycznej. Gdzie ma zapewnioną terapię (psychologiczną, integracji sensorycznej i treningi umiejętności społecznych) i nauczyciela wspomagającego, oraz małą ilość osób w klasie.

Niestety jest to szkoła prywatna, nie jest to nasza fanaberia tylko konieczność gdyż nawet w tej szkole pod troskliwą opieką Nikodem często nie panuje nad swoim zachowaniem.
Wymaga wsparcia na co dzień drugiej osoby w nauce jak i wsparcia emocjonalnego. Możliwości odpoczynku nawet podczas lekcji, jeśli jest przeładowany. Ma dostosowany poziom z matematyki, aby mógł sobie poradzić. Jest też podejrzenie dysgrafii. Ma wiotkość wielostawową. Problemów jak na 11 letnie dziecko sporo. Jest pod opieką ośrodka dla dzieci z autyzmem Synapsis.

Wierzymy, że pod strachem i buntem jest mądry i wrażliwy chłopiec. Nikodem osiąga międzynarodowe sukcesy z języka angielskiego. W wieku 4 lat czytał płynnie (nie uczony), pamięć fotograficzna genialna. Język angielski też jakby sam wszedł do głowy. Może osiągnąć wiele, tylko bez pomocnej dłoni ludzi o dobrych sercach możemy nie podołać temu wyzwaniu.

A bardzo chcemy aby nasz syn „szedł do przodu”, a nie utknął w mroku emocji nad którymi nie panuje, strachu, własnej bezsilności, poczuciu beznadziei.
Nigdy nie poddaliśmy się w walce o Nikodema i nie poddamy się teraz….
Zechcesz pomóc? temu dzielnemu chłopcu w przebyciu drogi aby był najbliżej zdrowia jak tylko się da!

 

Pomóc Nikodemowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2472 pomoc dla Nikodema Sawickiego”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nikodem:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2472 Help for Nikodem Sawicki”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Nikodema:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “2472 pomoc dla Nikodema Sawickiego”

 

Nikodemowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...