Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

PRZYWRÓCIĆ UŚMIECH – WALKA 3-LETNIEGO NIKODEMA Z NOWOTWOREM

PRZYWRÓCIĆ UŚMIECH – WALKA 3-LETNIEGO NIKODEMA Z NOWOTWOREM

Niko3

 

 

REPORTAŻ TVN24 –> Obejrzyj –> LINK

ENGLISH VERSION –> LINK

Jesteśmy rodzicami Nikodema – dziecka nigdy nie chorującego, wiecznie uśmiechniętego. To właśnie tym uśmiechem zjednywał sobie ludzi w sekundę i kradł ich serca na zawsze.

Niestety w pewnym momencie uśmiech ten nieco przygasł. 27 marca 2017r. – nasz cały świat legł w gruzach… To właśnie wtedy usłyszeliśmy, że nasz synek ma ogromnego guza – 86x33x61mm – zlokalizowanego za trzustką. Nie potrafiliśmy zrozumieć jak nasze niespełna 3-letnie dziecko może mieć raka? Zostaliśmy skierowani do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na oddział Onkologii, gdzie obecnie się leczymy.

Po wielu badaniach otrzymaliśmy diagnozę – niezwykle rzadka Ganglioneuroblastoma (neuroblastoma w połączeniu z ganglioneuromą), guz przestrzeni zaotrzewnowej, nie stwierdzono amplifikacji onkogenu N-MYC, brak przerzutów.  Mogłoby się wydawać, że nasz syn ma szczęście w nieszczęściu, że los potraktował go najłaskawiej jak tylko by mógł, ale nasza radość nie trwała jednak długo…nikodem11

Po kolejnych bardziej szczegółowych badaniach okazało się, że guz utkał się w bezpośrednim sąsiedztwie aorty i pnia trzewnego, co oznacza, że sama operacja jest ekstremalnie niebezpieczna, a jej powodzenie można porównać do rzutu monetą.  Od diagnozy minęło już 3 i pół miesiąca. Jesteśmy po 2 cyklach chemioterapii VP/CARBO i 2 cyklach chemioterapii CADO. Reakcja guza na leczenie nie jest spektakularna (zmniejszenie o 7x0x4mm), a właściwie od 2 cyklu brak jest jakiejkolwiek reakcji. Z każdym kolejnym cyklem mieliśmy do czynienia z coraz to nowymi powikłaniami i gorszym startem w następny etap leczenia.

Nasz synek w ciągu tych niespełna 4 miesięcy ma już za sobą liczne konsultacje w kraju i za granicą, 4 narkozy, wszczepianie kateteru centralnego, biopsje szpiku, biopsje guza, kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek, setki badań i tysiące wylanych łez…

Jedyna szansa dla Nikodema na całkowite wyleczenie, to usunięcie guza, a więc operacja w Tubingen oraz zaufanie doświadczeniu w identycznych przypadkach tamtejszych profesorów. Synka zakwalifikowano do operacji, której koszt to 86tys. Euro. Dodatkowo mamy kwalifikację w klinice w Monachium odnośnie zastosowania protonoterapii w sytuacji kiedy pozostałaby masa resztkowa guza, ta metoda w przypadku Nikodema daje więcej szans na wyleczenie oraz daje mniej powikłań. Koszt pobytu, badań oraz wykonania protonoterapii, to 34 tys. euro.

Czas ucieka nieubłaganie (mamy czas do września 2017r.) dlatego bardzo potrzebujemy Państwa pomocy aby zebrać niewyobrażalną kwotę pieniędzy i tym samym móc ratować naszego synka. Naszym jedynym marzeniem jest zdrowie Nikodema. Pragniemy, aby mógł on jak każde zdrowe dziecko poznawać świat – wierzymy, że wygramy tę walkę razem! Za wszelką okazaną pomoc bardzo dziękujemy w imieniu Nikodema oraz całej naszej rodziny.

Pomóc Nikodemowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1033 pomoc dla Nikodema Nazarewicz”

Nikodem3232

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nikodem:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1033 Help for Nikodem Nazarewicz”


Aby przekazać 1% podatku dla Nikodema:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1033 pomoc dla Nikodema Nazarewicz”

 

Nikodemowi można też pomóc poprzNikos11ez wpłatę systemem DOTPAY: 

 

lub PAYPAL:Nikodem67

 

Nikodem456

 

Nikodem789

 

Nikodem9898

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Zapisz się i pomagaj dzieciom razem z nami!

Like Us On Facebook