Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NIKOŚ I WALKA O ŻYCIE Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

NIKOŚ I WALKA O ŻYCIE Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

 

 

Nigdy w życiu nie przeszło mi przez myśl że kiedyś to będę ja po tej drugiej stronie, proszącej o każdy groszy na zdrowie i życie własnego dziecka. Do tej pory było łatwo pomagać teraz ciężej prosić o pomoc.

Nikoś to obecnie 18 miesięczny wesoły chłopczyk który na chwilę obecną wygrał jedną z najcięższych walk, walkę o swoje życie i zdrowie. Przeciwnik był podstępny i nieobliczalny, neuroblastoma. Zabiera ona połowę dziecięcych żyć. Nikoś po wycięciu guza wraz z nadnerczem przeszedł chemio i radioterapie które niestety wyniszczyły jego malutkie ciałko i organizm. Na chwilę obecną przyjmujemy chemię podtrzymującą która ma nam dobić szkodnika, aby więcej się nie pojawił w naszym życiu, żeby został tylko niemiłym wspomnieniem.

Jesteśmy cały czas pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie staramy się wykonywać wszystkie zalecane badania kontrolne, według tego co mówiła nasza doktor takie badania powinniśmy mieć zaraz po zakończeniu leczenia co 6 tygodni. W teorii wygląda to fajnie natomiast w praktyce zaczynają się schody, wszystkie badania kontrolne które są do zrobienia wykonujemy sami, czasami są to badania które pokrywa nam pakiet medyczny, ale niestety większość specjalistycznych badań, jest poza naszym pakietem, a wiadomo że dla zdrowia i życia dziecka rodzic zapłaci za każde badanie, jakie powinno być wykonane dla sprawdzenia stanu po operacji.

Obecnie jesteśmy tak naprawdę u podnóża wielkiej góry lodowej, po której mozolnie się wspinamy aby wykonać wszystkie badania, aby czegoś nie przeoczyć, aby nasz koszmar nie zaczął się od początku. Sprawdzamy stan miejsca po nadnerczu z guzem, monitorujemy, szukamy możliwości wykonywania prywatnie rezonansu i tomografii w uśpieniu, ponieważ w Centrum Zdrowia Dziecka jest problem z terminami a inne szpitale niechętnie chcą przyjmować, jeśli nie jest się ich pacjentem.

Choroba która zabrała nam ten najfajniejszy czas kiedy dopiero się poznawaliśmy, gdzie starsze rodzeństwo miało poznawać malutkiego braciszka i być dla niego starszym rodzeństwem pamiętam jak przez mgłę. Szybka diagnoza, szybka operacja, założenie dojścia centralnego do chemii. Nastepnie chemia wlewana w to małe ciałko, tak wyglądał nasz czas który powinniśmy spędzić w domu, który powinien być dla nas naszym azylem, czas który powinniśmy spędzić w zaciszu domowym a nie w szpitalu przy dźwiękach pomp podających chemie.

 

Pomóc Nikodemowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3157 pomoc dla Nikodema Aftewicz-Brzezińskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nikodem:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3157 Help for Nikodem Aftewicz-Brzeziński

 

Aby przekazać 1% podatku dla Nikodema:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3157 pomoc dla Nikodema Aftewicz-Brzezińskiego

 

Nikodemowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...