Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

GUZ MÓZGU NIE MOŻE ODEBRAĆ MI CÓRKI! POTRZEBNA PILNA POMOC DLA NATALKI!

GUZ MÓZGU NIE MOŻE ODEBRAĆ MI CÓRKI! POTRZEBNA PILNA POMOC DLA NATALKI!

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Natalka odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu

Historia Natalki:

Moja córka Natalka ma 15 lat, jest cudowną, wrażliwą, empatyczną dziewczynką. W maju egzamin ósmoklasisty, energia i plany na przyszłość, w czerwcu tragiczny cios – diagnoza guz mózgu.

Zaczęło się od tego, że powieka lewego oka opadła do połowy źrenicy. Pediatra skierował do okulisty, ale już kolejnego dnia wezwał nas ponownie i wysłał na SOR neurologiczny. Strach podpowiadał mi najgorsze, ale myślałam, że przecież tak się nie zdarza, to niemożliwe, żeby los zesłał nam tyle cierpienia. W listopadzie 2021 zmarł tata Natalki, chorował na glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Nie zdążyłyśmy jeszcze nauczyć się życia bez ukochanego ojca i męża, a koszmar tej choroby powraca. Rezonans córki wykazał guza wzgórza prawego. Trwały konsultacje z neurochirurgiem. Chodziłam szpitalnymi korytarzami jak w obłędzie. Wydawało się, że gdy się położę, serce pęknie, rozpacz udusi. Guz położony jest głęboko, bardzo trudna lokalizacja pod względem operacyjnym. Z Wrocławia skierowano nas do Katowic. Tam wykonano biopsję. Wspaniali lekarze. Natalka, która panicznie boi się igieł, wkłuć, wenflonów, przeszła ten zabieg i powróciła do sił. Wynik histopatologiczny wykazał, że to złośliwy glejak. Obecnie jesteśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Najskuteczniejszą metodą walki z guzem jest wycięcie, ale w Polsce nie ma już takiej możliwości. Pojawiła się szansa w Niemczech. Przyszła wiadomość, że Profesor Martin Schuhmann z Kliniki w Tubingen zakwalifikował Natalkę i podejmie się operacji. Szanse na kontrolę choroby są tym lepsze, im mniej guza pozostaje przed chemioterapią i radioterapią.

Muszę zdobyć środki na tę operację, a potem zapewnić Natalce jak najlepszą opiekę specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie leczenie. To wymaga ogromnych nakładów finansowych, których nie jestem w stanie pokryć sama. Póki życia starczy będę walczyć o życie i zdrowie córki. Potrzebuję pomocy by ratować dziecko. Pomóżcie proszę wyrwać Natalkę ze szponów tej koszmarnej choroby.

Iza Bieńkowska – mama Natalii

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...