Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

POKONAĆ NOWOTWÓR I URATOWAĆ ŻYCIE MIŁOSZKA, KTÓRE DOPIERO SIĘ ZACZĘŁO…

POKONAĆ NOWOTWÓR I URATOWAĆ ŻYCIE MIŁOSZKA, KTÓRE DOPIERO SIĘ ZACZĘŁO…

 

 

Miłosz przyszedł na świat 14.09.2015r. i jest naszą trzecią pociechą. Właściwie od urodzenia był chorowity, jednak w dzisiejszych czasach, kiedy we wszystkim znajduje się tak zwana „chemia”, a powietrze, którym oddychamy pozostawia wiele do życzenia, nikogo nie przerażają dolegliwości związane np. z górnymi drogami oddechowymi.

U Miłosza dolegliwości te zdiagnozowane zostały w maju 2017 roku jako astma wczesnodziecięca. Mogłoby się wydawać, że to cios – zarówno dla Miłoszka, jak i dla nas – jednak najgorsze miało dopiero nadejść.

W czerwcu 2017 roku Miłosz przewrócił się podczas zabawy. I choć dzieci w jego wieku często się przewracają, uznaliśmy, że lepiej będzie udać się do szpitala. Żadne z nas nie przypuszczało, że rodzicielska nadgorliwość może okazać się słuszna. Początkowo uznano, że nóżka Miłoszka jest zwyczajnie stłuczona, następnie podejrzewano złamanie, wobec czego lekarz zalecił szynę na okres 10 dni. Podczas badania kontrolnego okazało się, że nie było mowy o żadnym złamaniu, więc szyna została zdjęta, a jedyne zalecenie jakie otrzymaliśmy brzmiało „oszczędzać nogę”. Miłosz uskarżał się na silne bóle nogi, właściwie każdej nocy budził nas jego przeraźliwy płacz.

Postanowiliśmy, że na kolejną wizytę lekarską udamy się prywatnie i w ten sposób trafiliśmy do reumatologa. Dopiero ta wizyty oraz zlecone podczas jej trwania badania, dały nadzieję na ustalenie, co tak naprawdę dolega Miłoszowi. Wykonane badania (m.in. RTG, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny) wykazały, zmiany kości udowej prawej…

Był początek sierpnia, kiedy trafiliśmy z Miłoszem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, był początek sierpnia, kiedy na karcie informacyjnej przeczytaliśmy „obserwacja w kierunku nowotworu złośliwego – guz kości udowej prawej”. Wykonano biopsję. Potem następną. I jeszcze następną… W sumie, aż trzy razy pobierano niezbędne do badania wycinki, które wysyłane zostały do Instytutu Onkologii Genetycznej w Warszawie. To właśnie tam ustalono, że doszło do mutacji genetycznej. Pozwoliło to na potwierdzenie podejrzewanej diagnozy nowotworu złośliwego – mięsaka Ewinga.

Miłoszek został zakwalifikowany do programu chemioterapii EURO – E.W.I.N.G 99 Cykl VIDE 1 i w związku z tym obecnie cały czas przebywa w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie znajduje się pod stałą opieką lekarzy. Dla tak małego dziecka chemioterapia to ogromne wyzwanie, każdy cykl chemii jest dla Miłosza bardzo ciężki – zaczynając od braku apetytu, aft, poprzez ogólnego osłabienia organizmu i każdorazowe zapalenia płuc. Chcielibyśmy wierzyć, że wojna ta będzie wygrana, jednak leczenie to nie tylko chemia. Przed Miłoszem jeszcze wiele dni mozolnej, trudnej, nierównej i – przede wszystkim – kosztownej walki o normalne życie.

Po zakończeniu chemioterapii Miłoszka czekać będzie zabieg operacyjny usunięcia guza wraz ze zdrową kością. W miejsce usuniętego guza planowane jest wstawienie endoprotezy lub przeszczep kości od dawcy, a następnie długa, bolesna i żmudna rehabilitacja.

W związku z tym, w imieniu swoim i Miłosza, zwracamy się z prośbą i apelem o wsparcie finansowe tej części leczenia, która niestety nie będzie refundowana przez Narodowy Funduszu Zdrowia (m.in. rehabilitacji, leków i ewentualnego zabiegu wstawienia endoprotezy). Zdajemy sobie sprawę, że w podobnej – a niejednokrotnie gorszej – sytuacji znajduje się wiele rodzin, mamy jednak nadzieję, że ludzi o ogromnych, dobrych i przepełnionych miłością sercach nie brakuje.

Jako rodzice chcemy zrobić wszystko, by nasze dziecko wróciło do zdrowia, zwrócenie się do Państwa z tym apelem, to kolejny krok w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest sprawienie, aby nasz syn miał szansę na normalne życie. Zwłaszcza, że jego życie dopiero się zaczęło.

Prosimy – pomóżcie nam uratować Miłoszka.

Za każde wsparcie z góry serdecznie i z całego serca dziękujemy.

Żaneta, Łukasz oraz Miłoszek z rodzeństwem.

 

 

 

Pomóc Miłoszkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1367 pomoc dla Miłosza Turek”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Milosz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1367 Help for Milosz Turek”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Miłoszka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1367 pomoc dla Miłosza Turek”

 

Miłoszkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook