Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MIŁOSZEK I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

MIŁOSZEK I BARDZO TRUDNA WALKA Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

 

We wrześniu 2021 roku u naszego synka Miłosza zdiagnozowano złośliwy guz nadnercza – neuroblastomę w czwartym stadium z licznymi przerzutami. Miłoszek półtora miesiąca wcześniej skończył dwa latka. Wcześniej był okazem zdrowego i energicznego dziecka, a choroba niestety nie dawała żadnych objawów co przyczyniło się do znacznego rozwoju choroby. Pierwsze objawy pojawiły się w ostatnich dniach sierpnia, Miłosz zaczął utykać, skłoniło to nas do wizyty u lekarza rodzinnego.

W trakcie badania pani doktor zauważyła powiększony węzeł chłonny na lewym obojczyku, dlatego skierowała nas do Kliniki Onkologii i Hematologii w UDSK w Białymstoku. Badania w szpitalu dały najgorsze wyniki jakie chyba może usłyszeć każdy rodzic. Utykanie było spowodowane uciskiem guza na nerw biodrowy, a sam guz macierzysty miał wielkość ok dziesięciu centymetrów. Towarzyszyły mu przerzuty w okolice kręgosłupa, na węzły chłonne w okolicach szyi jak również do szpiku kostnego.

Z powodu zaawansowania choroby zastosowano chemioterapię wg schematu COJEC, po czym usunięto guza. Następnym etapem leczenia był autoprzeszczep komórek krwiotwórczych, w trakcie którego w wyniku poważnych komplikacji poszczepiennych Miłoszek przeszedł bardzo ciężko. W wyniku zapalenia jelit doszło w nich do uszkodzenia naczyń krwionośnych co o mało nie doprowadziło do wykrwawienia się Miłosza, na szczęście szybka interwencja personelu medycznego uratowała mu życie. Przed nami jeszcze radioterapia i leczenie immunologiczne i jeśli tylko uda nam się zebrać środki finansowe szczepionka w USA, która ma zapobiec nawrotowi choroby.

Dostępne leczenie w IV stadium Neuroblastomy daje Miłoszkowi około 35% szans na całkowite wyzdrowienie, niestety nawrót choroby często jest bardzo agresywny i niestety zazwyczaj dziecko przegrywa z nim walkę, szczepionka ma zapobiec takiemu nawrotowi, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie i pomoc dla naszego synka Miłoszka. Sami nie jesteśmy w stanie zapewnić mu możliwości szczepienia w USA.

Każdemu z góry dziękuję za okazaną pomoc.

 

Pomóc Miłoszkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3248 pomoc dla Miłosza Oleksy

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Milosz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3248 Help for Milosz Oleksy

 

Aby przekazać 1% podatku dla Miłoszka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3248 pomoc dla Miłosza Oleksy

 

Miłoszkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...