Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MIKOŁAJ I WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ

MIKOŁAJ I WALKA Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Mikołaj odszedł… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo go kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Mikołaja:

Nasz syn Mikołaj ma 12 lat. Wszystko zaczęło się 17 marca 2018 roku od złego samopoczucia i bólu brzucha. Wizyta u pediatry dziecięcego zakończyła się stwierdzeniem, że Mikołaj ma grypę jelitową. Otrzymał leki, po czym wróciliśmy do domu. Po kilku dniach wznowiły się bóle brzucha ponadto Mikołaj zaczął wymiotować, stracił apetyt, co wiązało się z dużą utratą wagi. Trafiliśmy do szpitala w Inowrocławiu. Po wyjściu do domu zauważyliśmy, że z dnia na dzień jego stan się pogarszał.

23 kwietnia 2018 roku trafiliśmy z powrotem do szpitala tym razem w Toruniu. Po przeprowadzonych badaniach podejrzewano białaczkę, aby upewnić się w stwierdzeniu zostaliśmy przewiezieni karetką do szpitala im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Przyjęto nas na oddział hematologii i onkologii. Otrzymaliśmy wiadomość najgorszą z możliwych – Białaczka. Pojawiło się przerażenie, strach, rozpacz. Nie sposób opisać słowami… W ciągu tygodnia nasza rzeczywistość zmieniła się o 360*.

Zaczęła się walka o życie naszego syna. Liczne badania, zabiegi, chemioterapia… Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, widać było światełko w tunelu, aż tu nagle 27 września 2018 roku otrzymaliśmy informację o konieczności przeszczepu szpiku. Po raz kolejny zadajemy sobie pytanie: dlaczego?

Przed chorobą Mikołaj był uśmiechniętym, zdrowym chłopcem. Uwielbiał jeździć na rowerze, spotykał się z kolegami. Choroba, która się pojawiła, zmieniła jego dzieciństwo. Zaczęła się walka z największym przeciwnikiem – rakiem. Szpital stał się naszym drugim domem. Mikołaj to wspaniały chłopiec pełen miłości, ciepła i niezwykłą siłą do walki z białaczką. Bardzo prosimy o pomoc.  Nie pozwólmy, aby kiedykolwiek zabrakło mu sił i chęci do walki z chorobą.

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...