Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKI MIESZKO I BARDZO TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA

MALUTKI MIESZKO I BARDZO TRUDNY POCZĄTEK ŻYCIA

 

Mieszko przyszedł na świat w dniu 15.02.2023 roku. Jest bardzo wyjątkowym Chłopcem, a to co czyni go wyjątkowym to między innymi dodatkowy chromosom w 21. parze- znany większości pod nazwą zespołu Downa.

Mieszko niedługo po urodzeniu rozpoczął nierówną walkę, którą bardzo dzielnie prowadził podczas swojego dwumiesięcznego pobytu w szpitalu. Problemy, z jakimi musiał się zmierzyć nasz Okruszek to przejściowy zespół mieloproliferacyjny, przetrwały przewód Bottala, niewydolność oddechowa, małopłytkowość i niedokrwistość, hipoglikemia, wysypka polimorficzna- wybroczynowa, dwukrotny krwotok wewnętrzny, który skutkował intubacją oraz włączeniem oddychania mechanicznego- respiratora, a w konsekwencji dysplazja oskrzelowo- płucna. Dodatkowo u Mieszka po porodzie wykryto wadę serduszka– ASD II (ubytek przegrody międzyprzedsionkowej) oraz wadę genetyczną- zespół Downa. Jego stan wymagał też kilku przetoczeń krwi.

Mieszko od samego początku dzielnie pokonywał wszystkie trudności w walce, w której nagrodą było życie. Dzięki swojej waleczności oraz staraniom wielu lekarzy i pielęgniarek nasz niesamowity Chłopczyk jest dziś z nami i codziennie daje z siebie wszystko.

Nasza codzienność wiąże się z różnego rodzaju zajęciami wspierającymi Naszego Wojownika, takimi jak rehabilitacja ruchowa, praca z neurologopedą, zajęcia muzyczne. Nieodłącznym elementem są również specjalistyczne wizyty lekarskie. Mieszko pozostaje pod stałą opieką kardiologa, hematologa, neurologa, pulmonologa, gastroenterologa oraz okulisty. Jest także pacjentem Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

Naszym największym marzeniem jest to, by Mieszko w przyszłości mógł być jak najbardziej samodzielny, co możemy osiągnąć dzięki wsparciu jego rozwoju fizycznego oraz stymulacji intelektualnej i sensorycznej. Udział w zajęciach, a także wizyty specjalistyczne oraz dojazdy pochłaniają nie tylko czas, nasze zaangażowanie, ale przede wszystkim niemałe środki finansowe.

Wsparcie poprzez dobrowolne wpłaty, a przede wszystkim przekazanie swojego 1,5% z rozliczenia podatku pomoże Mieszkowi w dążeniu do wymarzonej samodzielności.

Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

Mieszko wraz z Rodzicami.

 

Pomóc Mieszko można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3557 pomoc dla Mieszko Mroczek

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Mieszko:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3557 Help for Mieszko Mroczek

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Mieszko:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3557 pomoc dla Mieszko Mroczek

 

Mieszko można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...