Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

MICHASIA I WALKA Z RAKIEM – CHŁONIAK ANAPLASTYCZNY

MICHASIA I WALKA Z RAKIEM – CHŁONIAK ANAPLASTYCZNY

 

 

Michasia Kaczkowska ma 14 lat. Jest piękną dziewczyną o wielu talentach oraz bujnej grzywie kręconych włosów. W tym roku ukończyła I stopień 6-letniej szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Należy również do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Nigdy nie zdarzyło jej się narzekać w remizie. Zawsze była silną i pewną siebie dziewczyną.

W samym środku wakacji trafiła do lekarza uskarżając się na ból pod pachą. Lekarz wyczuł guza, założył, że to wina bakterii i zapisał Michasi antybiotyk. Po nieudanych próbach leczenia nieistniejącej bakterii antybiotykami w domu, w szpitalu w Starogardzie Gdańskim oraz w Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku, skierowano ją na USG na oddział Hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Po wykonaniu USG okazało się, że to chłoniak anaplastyczny. Na tę informacje Michasia ścięła swoje długie kręcone włosy oddając je do fundacji Rak’n’Roll. Po 20 dniach od pierwszego objawu w końcu zaczęto leczyć dziewczynę na to, na co choruje. Od tego momentu Michasia zaczęła przyjmować chemię, założono jej kateter zapobiegając wielokrotnemu kłuciu rąk dziewczyny. Aktualnie, po pierwszej chemii, Michasia przyjmuje silne środki przeciwbólowe czekając na kolejną dawkę chemii.

Rodzina Państwa Kaczkowskich mieszka na stałe w Brzeźnie Wielkim – niewielkiej wsi pod Starogardem Gdańskim. Z tego względu mama Michasi – Pani Ania praktycznie zamieszkała szpitalu, żeby być cały czas przy swojej córce. Tata Michasi – Pan Krzysiu oraz brat – Artur, dojeżdżają w miarę możliwości do Gdańska odwiedzając je jak najczęściej. Codzienne dojazdy do Gdańska są kosztowne, poza tym Michasię czeka jeszcze długotrwałe leczenie i późniejsza rehabilitacja.

 

 

Pomóc Michasi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2357 pomoc dla Michaliny Kaczkowskiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Michalina:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2357 Help for Michalina Kaczkowska”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Michasi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2357 pomoc dla Michaliny Kaczkowskiej”

 

Michasi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:pat0 Informacje_dot._zbiórek: https://www.kawalek-nieba.pl/informacje_reg/
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook