Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

WALKA Z RAKIEM O ŻYCIE KOCHANEGO TATUSIA

WALKA Z RAKIEM O ŻYCIE KOCHANEGO TATUSIA

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Michał odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają.

Historia Michała:

Michał 34-letni pełny pozytywnej energii i zawsze uśmiechnięty. Najlepszy tatuś Maciusia 7 lat i Laurki 5 lat i mój ukochany mąż. Dla nas ten rok 2022 mógłby, się w ogóle nie zaczynać.
W styczniu u Michała pojawiła się: żółtaczka i rubinowe zabarwienie moczu. Wyniki badań wykazały podwyższoną bilirubinę i markery nowotworowe z podejrzeniem żółtaczki został skierowany do szpitala na oddział zakaźny. Wykonano zabieg protezowania drog żółciowych. Po dogłębnych badaniach dostał diagnozę: Nowotwór złośliwy wątroby dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych z wtórną cholestezą. SZOK, niedowierzanie! Ale jak to?! Jakim cudem?! Pojawiły się łzy, morze łez.

Celem kontynuacji leczenia była tylko chemioterapia i badania kliniczne. Płakaliśmy kilka dni. W końcu podnieśliśmy się i podejmujemy walkę o życie Michała. Dnia 1 lutego 2022r został wypisany do domu.
Na dzień dzisiejszy wiemy, że wróg, z jakim będziemy walczyć to Cholangiocarcinoma.

Czekają nas kolejne konsultacje lekarskie a naszym celem działania jest odszukanie pomocy w Polsce lub za granicą różnymi metodami termoablacje, nanoknife lub leki nierefundowane w Polsce. W tym momencie nie stać nas na finansowanie dalszego leczenia z własnych środków. My dla Michała zrobimy wszystko i będziemy walczyć, działać. Jesteśmy pełni nadziei i energii, wierzymy, że się uda! Prosimy o pomoc!

Rak dróg żółciowych jest rzadką postacią raka. Niestety, w momencie rozpoznania większość pacjentów jest już na etapie zaawansowanym choroby. Oznacza to, że choroby takiej nie da się już leczyć chirurgicznie. Do chwili obecnej nie było żadnych zatwierdzonych naukowo terapii, które mogłyby pomóc chorym. Aż pojawił się pemigatinib.

Pemigatinib (Pemazyre – nazwa handlowa)  to lek, która działa poprzez blokowanie FGFR2 ( Fibroblast growth factor receptor 2) w komórkach nowotworowych aby zapobiec ich wzrostowi i rozprzestrzenianiu się. Dlatego prosimy o pomoc w uzbieraniu środków na zakup tego leku

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...