Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UDAR MÓZGU ZŁAMAŁ NASZE ŻYCIE…

UDAR MÓZGU ZŁAMAŁ NASZE ŻYCIE…

MK1

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Michał odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Michała:

Na początku grudnia 2016 Michał przeszedł udar lewej półkuli mózgu. Miał sparaliżowaną prawą połowę ciała oraz wystąpiła u niego tzw. afazja ruchowa, czyli niemożność mówienia.

Po wnikliwej diagnostyce w Szpitalu Bielańskim w Warszawie okazało się, że przyczyną udaru było zablokowanie lewej tętnicy szyjnej przez tętniak rozwarstwiający aorty. Michał został przewieziony do Szpitala MSWiA w Warszawie i zoperowany w trybie pilnym w tamtejszym Oddziale Kardiochirurgii. W trakcie długiej i trudnej operacji w krążeniu pozaustrojowym wstawiono mu protezę łuku aorty wraz z odgałęzieniami. Operacja przebiegła pomyślnie i po pobycie na Oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej oraz Kardiochirurgii, Michał został przeniesiony na Oddział Rehabilitacji (Instytutu Neurologii, a później CKR w Konstancinie), gdzie przebywał łącznie 6 miesięcy. xxx hot movies

Od lipca 2017 Michał przebywa w domu i intensywnie się rehabilituje (np. fizjoterapia, terapia zajęciowa, neuropsycholog). Rehabilitacja opłacana przez fundusz NFZ jest niewystarczająca, pozostaje nam możliwość rehabilitacji prywatnej, która jest bardzo kosztowna. Dzięki niej stan Michała systematycznie się poprawia, ale do uzyskania większej sprawności czeka nas jeszcze długa droga leczenia. Zbieramy fundusze na opłacenie rehabilitacji (np. fizjoterapia, hipoterapia, zajęcia z logopedą czy neuropsychologiem). Im więcej tego rodzaju rehabilitacji będziemy w stanie Michałowi zaoferować, tym większe szanse będzie miał na powrót do sprawności i dobrego funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...